Yeşil Kahve Tüketimi Yararları

Özellikle uzmanlar tarafından tavsiye edilen yeşil kahve; Beyin ve sinir sistemi üzerindeki uyarıcı etkileri ile bilinir. Kalp damar sağlığına da faydalı olan yeşil kahve, son yıllarda popüler bir içecek haline geldi. Ayrıca, sağlıklı kalmanıza yardımcı olur ve birçok faydası vardır. Günde birkaç bardaktan fazla tüketmemeyi bir kural haline getirirseniz; Kolayca kilo verebilir ve vücut yağının yakılmasını hızlandırabilirsiniz. Sabah uyanıp güne kahvesiz başlayamayanlardansanız, normal kahve yerine yeşil kahve içmenizi öneririz.yeşil kahve, yeşil kahve tüketimi, yeşil kahve hazırlama

yeşil kahve; Bu bildiğimiz normal kavrulmamış kahve. Kök boya ailesinin Coffea cinsine ait olan yeşil kahve, 5 metreye kadar boylanabilen bir ağaçtır. Böylece kavrulmadığı için değerini koruyan yeşil kahve, diğer kahve türlerine göre daha sağlıklıdır.

Yeşil kahve yapmak;

Kendiniz de evde yeşil kahve yapmak isterseniz bunu basit bir şekilde yapabilirsiniz. Bir hatırlatma olarak, boyutunu daha sonra beğeninize göre değiştirebilirsiniz, ideal oran bir cezvede yaklaşık 1 yemek kaşığı yeşil kahvedir. Ortalama olarak, 180-200ml. sıcak su eklenerek  hazırlanır. 4-5 dakika beklettikten sonra içebilirsiniz.

Sıcak iç. Aslında yeşil kahve çekirdeğinin alıştığımız kahve tadından hiçbir farkı yok. Uzmanlar tarafından önerilen ideal günlük miktar 2 bardaktan fazla değildir. Düzenli kullanıldığında sağlığımız için son derece faydalı olduğunu hatırlatırız.

Yeşil kahvenin faydaları nelerdir?

Yeşil kahve, güçlü bir antioksidan kaynağı olduğu için kilo vermek isteyenler için önerilir, bu nedenle metabolizma hızının artmasında ve yağ yakımını hızlandırmada son derece etkilidir.

Şeker hastalığının oluşumunu engelleme özelliğine sahiptir,

Kan basıncını dengeler ve kontrol altına alınmasına yardımcı olur.

Vücuttaki serbest radikallerle savaşabilir,

Bağışıklık sistemini güçlendirir

Yüksek düzeyde klorojenik asit içerdiğinden daha fazla kalori yakmanızı sağlar, özellikle karında depolanan yağlar için etkilidir,

Vücuttaki toksinlerin atılmasında ve şişliklerin giderilmesinde etkili bir içecektir,

Beyin ve sinir sistemi için etkili olduğu için konsantrasyona ve dikkate yardımcı olur,

Diğer kahve türleri gibi kavrulmadığından kafein içeriği düşüktür, eğer kafein tüketmekten korkuyorsanız yeşil kahve ile bu sorunu yaşamazsınız.

Enerji artışına neden olduğundan, halsizlik ve yorgunluk hissini ortadan kaldırır,

Yeşil kahve kan şekeri riskini ortadan kaldırır, belli bir seviyede tutulmasına yardımcı olur,

Kötü huylu kolesterolü düşürmesine rağmen iyi huylu kolesterolün yükselmesini desteklediği için kolesterolü dengeler.

Zihinsel performans ve kısa süreli bellek üzerinde etkilidir,

Hücre hasarını onarmaya yardımcı olarak genç kalmanıza yardımcı olur,

Yeşil kahvenin kilo vermenize yardımcı olduğu biliniyor ancak egzersiz ve diyetle desteklenmesi gerektiğine dikkatinizi çekmek isteriz. Hiçbir içecek kilo veremez.

Yeşil kahve için öneriler

Günde 2 fincandan fazla tüketilmemesi gereken yeşil kahveyi kontrolsüz bir şekilde içiyorsanız; Uykusuzluk, sinirlilik, bulantı, kusma, kalp çarpıntısı, baş ağrısı ve anksiyete gibi sağlık sorunlarına neden olur.

Vücudu su tutmaya zorlayan yeşil kahve içerken mutlaka günde yaklaşık 2,5 litre su içmeye dikkat etmelisiniz.

Yeşil kahve dışında zayıflamak için kullanacaksanız; Düzenli egzersiz yapmalı, diyetinizi güncellemeli ve uyku düzeninizi izlemelisiniz. Aksi takdirde istenilen sonuca ulaşamayabilirsiniz.

Yeşil kahve satın alırken kesinlikle güvenli olduğunu düşündüğünüz ve şüphe duymadığınız markaları tercih etmelisiniz.

Yeşil kahve renk ve koku olarak diğer kahve alternatiflerine çok benzemeyecektir. Bu nedenle, size çok çekici gelmeyebilir. Ancak, kesinlikle faydalarını göz önünde bulundurmalısınız.

Yazan admin

Yorum Yap