Yaya Kurye Kimdir?

Maliyeti biraz daha düşük olan ve tercih alanı biraz daha farklı olan taşıma ve ulaştırma hizmetleri sunan kuryedir. Birçok alanda hizmet verebilir. Teslim edilmesi acil olmayan durumlarda maliyeti aza indirmek için yaya kurye tercih edilir. Önemli evraklardan düğün davetiyelerine kadar her türlü özel ve genel evrak türleri için kiralanabilir. Özellikle gazete ve dergi dağıtım sektöründe daha çok tercih edilir. Elektrik ve su faturaları ve bazı özel kurumların teslimatlarında da uygun kişi pozisyonundadır. Yaya kuryeler daha çok mesafenin kısa olduğu alanlarda kullanılır. Ancak yürüme mesafesinin uzun olduğu yerlerde toplu taşım araçları da kullanabilirler.yaya kurye, yaya kurye olmak, kimler yaya kurye olabilir

Toplumumuzda yaya kurye tercih edilmesinin birçok sebepleri vardır. Öncelikle özel kişiler tarafından da kurye kiralanabilir. Bazı belgelerin direkt olarak ulaşması için güvenilir bir sistem olarak tercih edilir. Gönderildiği adrese tek bir adresten ulaştırılır. Evrak, banka kartı ve broşür dağıtımı için yaya kurye kiralanabilir. Ancak bu şekilde teslimatlar daha geç adrese ulaşır. Bu bir teslimat olduğu için parasal bir ödeme söz konusu değildir. Teslimat sonrası ancak imza atılması zorunludur. Bankalar da yaya kurye kullanabilirler. Son yıllarda her ne kadar araçlı ve motorlu kuryeler tercih edilse de yaya olarak hizmet veren kuryelerin de talebi vardır. Yaya olarak hizmet veren kuryelere aslında sanıldığından daha fazla ihtiyaç vardır. Özellikle yeni açılan veya uzun zamandır hizmet veren şirket ve firmalar broşür dağıtımı için bu hizmetlerden yararlanırlar.

Broşür, kredi kartı, koli ve bazı özel evraklarınız için özel kuryelere ihtiyacınız varsa o halde kurye hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bu konuda hizmet veren güvenilir kurye hizmetlerine ve kurye kiralama olanaklarına internet üzerinden ulaşabilirsiniz. Tüm bu hizmetlerden haftanın yedi günü yirmi dört saat yararlanabilirsiniz. Tüm teslimat işlemleri yasal olarak da güvence altındadır. Teslimat sonrası alınan evrak ve dekontlar tamamı ile teslimatı güvenilir hale getirmektedir. Özel takip sistemleri ile adrese teslim daha güvenli hale getirilmiştir. Özel ve gizli teslimatlarınız için yaya kurye kiralayabilirsiniz. Şirket içi kurye kiralamanız tüm evraklarınızın güvence altına alınmasını sağlayacaktır.

Yazan admin

Yorum Yap