Vücut Tipinize Göre Bikini ya da Mayo Seçimi Nasıl Olmalı?

Yaz mevsimi geldiğinde tatlı bir tatil telaşı başlamaktadır. Hatta kış günlerinde tatil için nereye gidileceğinin planları yapılıp, program hazırlanmaya başlandı bile. Tatil vakti geldiğinde ise bayanları sıkıntılı bir telaş vuruyor. Bikini seçimi Yani Bikini ve ya Mayo satın almak için mağazaya gittiğinizde yüzlerde model ve renk arasından vücudunuza uygun olan bikiniyi seçmek gerçekten çok zor olur. Bu sebeple öncelikle Vücut Tipinize Göre Bikini ya da Mayo Seçimi Nasıl Olmalı bunu tam olarak anlayabilmek için vücut analizi etmiş olmanız gerekir.  Plajın en havalısı olmak aslında çok zor değildir.  Olay güzel vücutta değil model ve renk olarak vücudunuza uygun bikinin bulunmasıdır. Göğüsleriniz büyük mü, küçük mü? Ve ya Kalçalarınız büyük ya da küçük mü? Göbek probleminiz var mı işte bunların cevabını verdiğinizde bu yazım size vücut tipinize göre bikini seçimi konusunda yardımcı olacaktır. Plajın en havalısı olmak için yazımızı soluksuz okumalısınız.vücut tipine göre mayo seçimi, vücut tipine göre bikini seçimi, bikini ve mayo seçimi

Minyon Vücut

Üst kısmı üçgen olan destekli bikinileri tercih ediniz. Bu sizi daha uzun göstermeye yarayacaktır.  Minyon vücudunuz varsa mayo tercih etmeyiniz. Tek parça olan mayo vücudunuzun ortasına dikkat çekecek buda sizi olduğunuzdan daha minyon gösterir.

Ters Üçgen (Atletik) Vücut

Geniş omuzlarınız var ancak kalçalarınız dar ise,  yüksel belli şort bikiniler tercih ediniz. Bacaklarınız daha uzun görünür.  Kalçalarınızın daha geniş görünmesi ve omuzlarınız ile orantılı olması için ise alt parçayı canlı renkli ve desenli seçmelisiniz.  Geniş askılı üstler ise omuzlarınızın güzelliğini ortaya çıkarıyor.

Kıvrımsız ve Dikdörtgen Vücut

Vücut hatlarınız kıvrımsız ise; mayodaki verev kesim ile bel oyuğu görüntüsü yaratabiliyor. Fırfırlı modellerde işinize yaramaktadır. Kıvrımsız vücut tiplerinde albeniyi ve kıvrımı mayonun feminen modeli ve deseni ile yakalamak mümkün olur. Kadınsı renkler (pembe ile kırmızı) ve fırfır gibi romantik modelde tasarlanmış bikini/mayo çeşitlerini tercih ediniz.

Yazan admin

Yorum Yap