Uçak Yolculuğu Öncesi Uzak Durmanız Gereken Besinler

Uçak yolculuğunda özellikle uzun yolculuklarda kişilerin uzak durması gereken bazı besinler bulunmaktadır. Çünkü bu besinler mideyi rahatsız edecektir ve bu da uçak yolculuğunu hiç çekilmez bir hale getirecektir. İşte o uzak durmanız gereken bazı besinler.uçak yolculuğu öncesi tüketilmemesi gerekenler, uçak yolculuğu öncesi neler yenmemeli, uçakla uçmadan önce neler yenmez

Kahve

Birçok kişinin yaptığı en büyük yanlışlardan bir tanesi de uçuş öncesi kahve içmektir. Özellikle uykusunu alamayan kişiler daha dinç olmak için kahve tüketirler ya da sabah bir fincan kahve içmeden kendime gelemiyorum diyen birçok kişi vardır. Evet kahve içtiğiniz vakit sizi rahatlatır. Fakat kahvenin en önemli özelliklerinden bir tanesi de idrar sökücü olmasıdır. Bu sebeple sürekli tuvalete gitme isteği uyandıracaktır. Aynı zamanda sürekli susuzluk hissi oluşturacak ve bu hissi gidermek için su içtiğiniz vakit de tuvalet ihtiyacınız daha bariz bir hal alacaktır.

Gazlı İçecekler

Zaten gazlı içecekler yapıları gereği insanlarda bir şişkinlik hissi oluşturur. Uçak yolculuklarında da kabin basıncı eklendiği vakit bu gazlı içeceklerin şişkinlik hissi daha bariz bir şekilde ortaya çıkacaktır. Bu sebeple de uçuş öncesinde uzak durmanız gerekmektedir. Bu içeceklerine yerine meyve suyu gibi daha hafif içecekler içmeniz önerilmektedir.

Alkol

Hali hazırda uçuş firmalarının yaptığı araştırmalar neticesinde uçak yolculuklarında en çok tatsızlık yaşama durumunun alkol tüketen kişilerden dolayı kaynaklandığı belirtilmiştir. Alkol de tıpkı kahvede olduğu gibi sürekli sizi tuvalete taşıyacaktır. Bunun yanı sıra alkolü fazla abarttığınız vakit sarhoş olursanız da o uçak yolculuğunda baş dönmesi gibi sorunlar da uçak yolculuğunda tadınızı kaçıracak bir detay olacaktır.

Gaz Yapan Yiyecekler

Son olarak tüm gaz yapan yiyeceklerden de uzak durmak gereklidir. Çünkü bu besinler zaten normal şartlarda bile hassas bir mideye sahipseniz sizi rahatsız etmektedir ve bu besinlerin rahatsızlığının önüne geçmek için de yürüyüş yapmak gerekebilir. Uçak yolculuğunda da uzun süre belli bir yerde hareketsiz oturacağınızı da göz önünde bulundurursak mutlaka uzak durmanız gerekir. Çünkü kabin basıncını da hesaba katarsak çevreye kötü bir koku yaymanız da olası olacaktır.

Yazan admin

Yorum Yap