Tırnak Süsleme Yapabilmeniz İçin 4 Farklı Uygulama

1) Oje İle Tırnak Süsleme Tekniği

Bu yöntemde ilk işlem olarak tırnak yüzeyi pürüzlerden arındırılır ve zarar verilmeden hafifçe törpülenmektedir. Törpü sonrası yapılacak işlem tırnak üzerine şeffaf renkli ojeden bir kat uygulamalıdır. Bu işlem baz uygulamadır. Baz kuruduğunda belirlenen bir modelin zemin rengi opak bir şekilde uygulanmalıdır. Ojede opaklık elde edilmek isteniyorsa bu genellikle iki katta elde edilmelidir. Zemin renk kuruduğunda eğer varsa özel ince uçlu bir tırnak fırçası yardımıyla istenilen figürü çizmek için seçilen uygun renk ile tırnak süsleme işlemi tamamlanmaktadır.tırnak süslemesi nasıl yapılır, tırnak süsleme yolları, tırnak süslemenin basit yolları

2) Plakalar İle Tırnak Süsleme Tekniği

Plakalar ile tırnak süsleme yapabilmek için tasarımını beğendiğiniz bir plaka desenine ihtiyacınız olmaktadır. Bu plakaları oje satan hemen her bujiteriden temin edebilir. Plaka kullanımı ise oje ile tırnak süsleme tekniğinden çok daha kolay. Öncelikle yapılması gereken ilk adım baz uygulamasını yapılır. Baz uygulandıktan sonra seçilen zemin rengi sürülür ve kuruması beklenmektedir. Bu sırada seçilen plaka deseni üzerine farklı bir renk oje uygulayabilirsiniz. Ardından plaka üzerindeki fazla ojeler plaka temizleyici ile çıkarınız.

3 ) Yapıştırıcı Bantlar İle Tırnak Süsleme Tekniği

Yapıştırıcı bantlar ile tırnak süsleme tekniğinde tıpkı diğer İki adımda olduğu gibi önce baz sonrasında ise istenilen zemin rengi uygulanmaktadır. Bu aşamada zemin renginin opaklığı oldukça önem arz eder. Kuruyan zemin rengi üzerine tercih ettiğiniz yapıştırıcıyı bir cımbız yardımı ile yerinden kaldırarak tırnak üzerine uygulanmalıdır. Yapışkan bant üzerine hafifçe bastırmak yeterli olur. Son baz uygulaması da yapıldıktan sonra işlem tamamlanır.

 4 ) Yapışkan Taşlı Tırnak Süsleme Taşları

Genellikle gösteri ile sanat dünyasında tercih edilen oldukça gösterişli ve göz kamaştıran bu tırnak süsleme tekniği uygulaması çok basittir. Diğer süsleme tekniklerinde olduğu gibi bu tırnak süsleme tekniğinde de ilk olarak baz uygulanmaktadır. Ardından da zemin rengi opaklığı elde edinceye dek sürülüyor.  Dikkat edilmesi gereken kısım ise zemin renginin tamamen kurumuş olması gerekir. Aksi halde kurumayan zemin rengi yapışkan taşları uygularken deformasyona uğrayarak görüntüyü bozar.

Yazan admin

Yorum Yap