Tesettürlü Elbise ile Eşarp Renk Uyumu Nasıl Sağlanabilir?

Tesettür giyimden giyen tesettürlü bir bayanın kullanacağı eşarbın kumaşına ve desenine dikkat etmesi gerektiği gibi rengine dikkat etmesi gerekmektedir. Renk konusunda çok iddialı olmak ya da eşarbın çok geri planda kalması ve elbiseyle gereken ahengi yakalayamamak tesettürlü bayanların gerçekleşmesini istemedikleri bir durumdur. Tesettürlü elbise giyen tesettürlü bayanların nerede, nasıl bir eşarp bağlaması gerektiği önemli bir husustur. Örneğin, özel bir davete giderken giymek üzere kırmızı bir elbise aldıysanız bu elbiseyle kombinlenebilecek en güzel renklerden biri laciverttir.

Tesettür Elbisede  Renk Modasını Sizde Takip Edin

tesettür elbise

Düz lacivert bir eşarp tercih edebileceğiniz gibi içinde kırmızı detaylar olan bir eşarpla da elbiseyi uydurmanız mümkündür.Tesettürlü elbise giyen bir bayan örneğin, bir düğünde yeşil bir kıyafet giyiyorsanız bu kıyafeti mavi bir eşarpla kombinlemek elbette uygun olmayacaktır. Yeşil bir elbiseyi bej rengi bir eşarpla kombinlemek gayet şık ve hoş bir seçim olacaktır. Bunun yanı sıra elbiseniz haki renkte ise bu renkle uyumlu olabilecek en güzel renk de çikolata kahvesidir. Tesettürlü elbise giyen tesettürlü bir bayan bir iş yemeğine ya da bir akşam yemeğine çıkarken mürdüm rengi bir takım elbise giymeyi tercih ediyorsa bu takım elbisenin yanında mor bir eşarp kullanılması ne yazık ki çok yanlış bir tercih olacaktır.

tesettür elbise, tesettür eşarp, tesettür kıyafet

Mürdüm rengi bir takım elbiseyi kombinleyebileceğiniz en uygun renk gri olacaktır. Bunun yanı sıra gri bir elbiseyi de mürdüm rengi bir tesettür eşarpla kombinlemek mümkün olacağı gibi kırmızı ya da siyah bir eşarpla da gri bir elbise arasında hoş bir ahenk yakalamak mümkün olacaktır.Tesettürlü elbise giyen bir bayanın lila rengi bir kıyafet giymeyi tercih ettiği zamanlarda da genellikle mor bir eşarp kullanmak aklına gelen ilk seçenek olabilir. Ama mor eşarp kullanmaktansa fıstık yeşili bir eşarp kullanmak elbise ile eşarp arasında istediğiniz renk uyumunu sağlamanıza yardımcı olacaktır. Tesettür kıyafette renk uyumu çok önemlidir. Şıklığa giden yolda en önemli olan husus da renk uyumudur. Dolayısıyla renk uyumu bir bayanın tesettürlü olsun ya da olmasın dikkat etmesi gereken en önemli durumlardan biridir.

 

Yazan admin

Yorum Yap