Tesettür kıyafetlerinin diğer kıyafetlerden farkı

Tesettür kıyafetleri diğer kıyafetlerden ayıran özelliği kıyafetin her tarafının kapalı ve uzun kıyafet olarak bilinmesidir. Kapalı bayanları İslam dinine uygun giyim tarzını tesettür kıyafet kullanarak göstermektedir. Kıyafetlerde sadece el ve ayakların açık görünmesi diğer vücut hatlarının kapalı giysi ile kapanmasına tesettür denmektedir. Bu kıyafetleri kullanan bayanlar sade ve gösterişsiz göze batmayan giysileri tercih etmektedirler. Kıyafetlerde kullanılan modellerin boydan elbise türü ve uzun eteklerden oluşması üzerine uzun tuniklerin giyilmesi diğer giysilerden farkının kapalı olması önemli özelliklerindendir. Diğer giysilerin etek boylarının farklı ölçülerde olması yaka kısmında V yaka ya da dekolte kullanılarak giysilere model uygulanması farklılık yaratmaktadır. Belirgin özelliklerinin arasında uzunluk ve giysilerin kapalı ve açık giysiler olmasından kaynaklanmaktadır.tesettür kıyafetlerin farkı nedir, tesettürlü kıyafetlerin özellikleri, tesettürlü kıyafetler ile diğer kıyafetler arasındaki farklar

Tesettür kıyafetler kapalı giysi tercih eden bayanların tercihleri arasında yer almaktadır. Kıyafetlerin yakalarının kapalı olması, kol boylarının uzun ve eteklerin topuk hizasında olması tesettür giysisi olarak kullanılmaktadır. Her bayan güzel ve şık giyinmek istemektedir. ister kapalı bayan ister açık tek ortak noktaları kıyafet konusunda titiz davranmaları ve giyimlerine önem vermeleridir. Kıyafetler günümüz modasına uygun modellerde renk ve desenlerin çok olması bakımından rahatlıkla bulunan kıyafet türleri arasında yer almaktadır. Her bedene uygun kıyafet bulmak artık mümkün olmaktadır. Sadece zayıf bayanlar için her zaman kıyafet türü bulunurken günümüzde artık kilolu bayanlarında tesettür giysilerine rahatlıkla bulmaları sağlanmaktadır. Zayıf, kilolu, uzun boylu ya da kısa boylu diye kıyafetler adlandırılmamakta yani S, M, X, XXL terimleri beden olarak bilinmektedir. Tesettür kıyafet her yaştan ve her kesimden bayanların rahatlıkla kullanabilecekleri giysiler olmaktadır. Bayanların açık kıyafetler ve kapalı kıyafet seçimlerinde kendilerine yakışan uygun kıyafetleri tercih etmeleri hoş ve alımlı olmalarını göstermektedir.

Kıyafetlerin kalitesi ve kumaşları arasında fazla fark olmamaktadır. Kıyafet ürünlerinde kaliteli kumaş ve insan sağlığını tehdit etmeyen ürünlerin kullanılması bayanları kıyafet alırken acaba kansorejen etkisi yapan maddeler kullanıldı mı diye düşündürmemektedir. Kıyafetlerin markalı olması ve markalı ürünlerin kaliteli kumaşlardan üretilmesi bayanların memnun etmektedir.

Yazan admin

Yorum Yap