Tesettür elbise altına ayakkabı nasıl seçilir?

Tesettür giyimde bayanların en çok tercih ettiği kıyafet elbiselerdir. Elbiseler her zaman bayanları daha zarif ve daha şık gösteren kıyafetlerdir. Tesettür giyimde elbiseler biraz daha kapılık kurallarına uygun tasarlanır. Elbiseleri de günlük ve özel günler için olarak farklı kategorilerde ele alabiliriz. Özellikle iş kadınları iş yerlerinde hem şıklık hem de rahatlığı bir arada sunacak ayakkabılarla kombin yapmalıdır. Ayakkabı uyumu yalnızca elbise ile değil çanta ve başörtü ile birlikte ele alınmalıdır. Elbiseniz spor ve rahat günlük bir tesettür elbise ile daha rahat bir babet ile kombin yapmalısınız. Veya yumurta topuk günlük giyimde rahatlık ve şıklığı bir arada sunan ayakkabı tarzı olarak tercih edilebilir.elbise için ayakkabı seçimi, tesettür elbise altına ayakkabı seçimi, tesettür elbise için ayakkabı

Tesettür elbise arkadaşlar ve aile yanında giyebileceğiniz daha çekici ve sıra dışı model seçenekleri ile sizlere seçim olanağı sunulmaktadır. Ne giyerseniz giyin bir bayanın incelik ve şıklığını ortaya çıkaran en önemli aksesuarı ayakkabılarıdır. Özel günlerde, arkadaş toplantılarında tesettür elbise altına platform topuk ayakkabı giyerek kendinize özel bir tarzla şıklığınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Elbisenizin rengine göre ayakkabı seçmelisiniz. Aslında ayakkabınız asla elbiseniz ile aynı renkte olmamalıdır. Hata daha zıt renklerde seçebilirsiniz. Sade bir elbise için daha neon renk sivri topuk bir ayakkabı seçebilirsiniz. Elbiseniz son derece renkli ve dikkat çekici ise o halde ayakkabı renk seçiminiz siyah model ise stiletto olabilir. Bot veya çizmeler giymelisiniz.

Kışlık tesettür elbise giydiyseniz ayakkabılarınız da daha farklı olmalıdır. Spor bir elbise giydiyseniz ayakkabı seçiminizi rahat postalardan yana kullanabilirsiniz. Tesettür giyimde elbiseler için ayakkabı kombinleri kişilerin kendi zevk ve tarzlarına göre değişiklik gösterir. Bazıları daha fantezi giymeyi tercih ederken bazıları daha spor giyim tarzını benimserler. Sıcak yaz günlerinde giydiğiniz çiçekli ve empirme kumaş elbiselerin altına ise sandalet ile kombin yaparak yine farklılığınızı ortaya koyabilirsiniz. Yazlık elbiselerin altına giydiğiniz sandalet elbiselerin topuklu veya topuksuz olması gideceğiniz ortama göre değişiklik gösterir. Günlük hayatta daha düztaban ve yandan bağlamalı sandalet giymelisiniz.

Yazan admin

Yorum Yap