Sultangazi Sürücü Kursu

Sürücü kursları ehliyet almak isteyen kişiler için oluşturulmuş bir platformdur. Bu yüzden İstanbul gibi bir yer de Sultangazi semtinde sürücü kursu bulabilirsiniz.sultangazi sürücü kursu, sürücü kursu fiyatları, sürücü kursu fiyatları ne kadar

 Sürücü kursuna kayı için gerekli olanlar

Sultangazi sürücü kursu için gerekli olan belgeler şunlardır;

  • 6 adet son üç ay içerisinde çekilmiş olan vesikalık fotoğrafınız
  • Mezuniyet belgeniz
  • Adliyeden veya e-devletten alınmış sabıka kaydı
  • Sağlık raporunuz.

Sürücü belgesi sınıfları

Sultangazi sürücü kursu derslerinin verildiği ehliyet sınıfları arasında A1, B sınıfı D sınıfı ehliyet sınıflarından ders verilir.

A1 ehliyeti

A1 sınıfı ehliyeti alabilmek için 2918 sayılı Trafik Kanununa göre, en az 16 yaşını bitirmiş olmak ve 17’den gün almak gerekmektedir. Şu andaki yönetmeliğe göre ise en az İlkokul mezunu olmak yeterli gelmektedir. A1 sürücü ehliyeti ile motorsiklet scooter kullanabilirsiniz. A1 ehliyeti direksiyon sınavı için yeni sınav sistemine göre sınav saati 30 dakika olarak yapılmaktadır. Sınava girecek her aday için sınavdan önce randevu verilmektedir ve verilen direksiyon sınavı randevusuna zamanında gelemeyen adaylar kesinlikle sınava katılma hakkına sahip olamazlar. Adaylar ilk önce 20 cm genişliğindeki 8-10 metre uzunluğun olan platform üzerinde motoru, aracı sürüp dubaların içinde slalom yaptıktan sonra sınav parkurunu tamamlar.

A1 ehliyeti almak oldukça kolaydır. Ancak sınavda başarısız olan adaylar tekrar kursu alıp sınava girmeye hak kazanırlar. Daha sonra kendi şahıslarına ait motorları ile akan trafiğe çıkarlar.

Yazan admin

Yorum Yap