Sivilce İzlerinden nasıl kurtulabilir?

Yaygın cilt problemlerinden biri olan sivilceler kadınların cilt güzelliğini tehdit eden unsurlardan biridir. Sivilceleri kopararak ya da sıkarak bu sorunu çözmeye çalışanlar aslında sivilcelerin daha çok artmasına veya iz kalmasına yol açabiliyor. Sivilceler geçse dahi ardında bıraktığı izler durumu daha can sıkıcı bir hale sokmaktadır. Peki, bu sivilce izlerine nasıl çözüm varmı? Pek çok kadının ortak derdi olan sivilce izlerinden kurtulma yollarını yazımızda bulabilirsiniz.sivilce izlerinden kurtulma, sivilce izleri nasıl geçer, sivilce izlerini yok etme

Sivilce İzlerinden nasıl kurtulabilir?

Sivilce izlerinden kurtulmak istiyorsanız öncelikle sivilce oluşumunu önlemeye çalışmalısınız. Cildinizdeki fazla yağın dışarı atıldığının göstergesi sivilcelerdir. Hormonal düzensizlikler veya yeme alışkanlıklarına bağlı olarak artış gösterebilir. Bu sebeple yapacağınız ilk iş sağlıklı beslenmek olmalıdır. Alınan her besinin insan vücuduna bir etkisi olduğu düşünüldüğü zaman cildi besleyen veya koruyan besinleri tüketmek sivilce izlerinin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Bol bol su içmek yada meyve yemek sivilce izlerine oldukça iyi gelmektedir. Düzenleyici veya temizleyici özelliğe sahip limon ve sirke suyu da bir o kadar etkilidir. Sivilcelerinizin çıktığını gözlemlendiğiniz andan itibaren cildinizi derinlemesine temizlemelisiniz. Sivilceler cildinizin temizliğini aksattığınız zamanlarda da oluşabilir. Bu nedenle cilt temizliğini düzenli olarak yapmanızı öneriyoruz. Gündüz veya gece olmak üzere cilt tipinize uygun temizleme ürünleri ile cildinizi arındırmayı ihmal etmeyiniz. Sivilceniz ağrılı veya iltihaplı dönemi atlattığı sürece iz kalmadan iyileşebilirsiniz. Eğer ki, sivilceniz iz haline dönüşüyorsa güneşten koruyup korumadığınıza emin olmanız gerekir.

Uzmanlara göre güneşin zararlı ışınlarından etkilenen sivilceler leke ve iz halini alabilmektedir. Bu sebeple kış aylarında bile güneş kremi kullanarak sivilce lekelerine karşı önlem alınması gerekiyor. Sivilce izlerinden doğal yolla kurtulmak mümkündür. Bu konuda marul en büyük yardımcınız olmaktadır. 3 bardak suya marul doğrayıp kaynatınız. Ardından sabah akşam cildinizi bu su ile temizlemelisiniz. Gördüğünüz değişime inanamayacaksınız. Cildinizi elma sirkesi ile de temizlenebilir. Elma sirkesinin kullanılması sivilceleri geçirecektir. Sivilceniz zamanla geçtiği halde izi kaldıysa o bölgeye peeling yapınız. Doğal peelingten yanaysanız deniz tuzu harika bir seçim olabilir. Peeling işlemi derinizin yenilenmesini sağlayacağından izlerin geçmesine yardımcı olur.

Yazan admin

Yorum Yap