Rüyalarda Pek Görmediğimiz Şeyler

Rüyalar oldukça ilginçtir ve genellikle absürt şeyler görüyoruz. Fakat yapılan araştırmalar neticesinde insanların rüyalarında bazı şeyleri pek de fazla görmedikleri ortaya çıkmıştır. Bunları kısaca inceleyelim.rüyalarda neler görmeyiz, rüyada görünmeyen şeyler, rüyada görünmeyen bazı şeyler

Akıllı Telefonlar

Günümüzde akıllı telefonlar olmadan yaşam sürdürmek neredeyse imkansız gibi bir şey. Çünkü birçok iş dahi bu telefonlar üzerinden yapılır hale geldi. Fakat insanların rüyalarında akıllı telefonları pek de görmediğini söylemek mümkün. Ortalama olarak her 100 insandan sadece 3’ü rüyasında akıllı telefon gördüğünü belirtiyor. Bilim insanlarına göre bunun sebebi de bu cihazların daha yeni yeni hayatımıza girmesi ve bu sebeple de bilinçaltında yeteri kadar yer etmemesi.

Yazmak, Konuşmak

Rüyalarda beynin dili yorumlamaktan sorumlu bölgesi pek aktif olmaz. Bu sebeple de yazma, konuşma gibi eylemleri çok nadir görürüz ki görsek dahi bunu tam olarak rüyadan sonra hatırlamamız mümkün olmaz çünkü o cümlelerin çoğu anlamsızdır.

Yabancı Birini Görmek

Rüyalarda yabancı birini gördüğünüzü düşünürsünüz. Fakat aslında hiç kimse rüyasında daha öncesinde görmediği bir yüzle karşı karşıya kalmaz. Yani rüyamızda gördüğümüz kişiler daha öncesinden de gördüğümüz kişilerdir. Bu kişileri 2-3 saniye görsek dahi beyin bunu bilinçaltına atmaktadır.

Fiziksel Aktivite

Fiziksel aktivite gerçekleştirmek rüyada oldukça zordur. Rüyada koştuğunuzu gördüğünüz vakit sanki bunu ağır çekimde yapıyormuş gibi hissedersiniz. Bunun sebebi de rüyadaki hareketlerin gerçekte olmadığı için normalden daha hızlı veya daha yavaş gerçekleşmesinden kaynaklanıyor.

Aynalar

Rüyada aynaları pek görmek mümkün değil. Yani rüyasında ayna görüp kendisine baktığını söyleyen bir kişiye rastlamanız pek olağan bir durum değil. Fakat yine de rüyada ayna görüp kendinize bakmaya çalıştığınız vakit bulanık bir yüz ya da sizden çok daha farklı bir yüz göreceksiniz ki bu da oldukça doğaldır.

Yemek Tatmak

Rüyasında yemek tadan kişilerin sayısı da oldukça azdır. Evet rüyanızda kendinizi yemek yerken görmeniz olası bir rüyadır fakat rüyada yemeği tadıp bu yemek hakkında yorum yapmak neredeyse imkansız gibidir. Çünkü rüyada yemeğin genellikle sonuna odaklanılır ve bu sebeple yemek hakkında bir izlenim oluşmaz.

Yazan admin

Yorum Yap