Pozitif Düşünmek Hayatımızı Değiştirir Mi?

Düşünceler aynı zamanda enerji kaynaklarıdır. Kâinata gönderdiğimiz enerjiler hayatımıza olumlu veya olumsuz olarak yansır. Bu bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Aslında yalnızca bilimsel olarak değil, dinsel olarak da düşüncelerin gücüne inanılmıştır. Özellikle İslam dininde olumlu düşünce beraberinde olumlu ve pozitif olayların gerçekleşmesi için dua anlamına gelmektedir. Negatif düşünmek ise olayları daha içinden çıkılmaz hale getirir. Eskiler gözyaşı ve ağıt daha çok ağıt ve gözyaşı getirir derler. Demek ki hayatımızdaki olaylara ne kadar olumlu bakarsak olayların sonucu da o kadar mutlu edici olur. Kendisini şansız gören kişilerin özgüveni azaldığı için, başarısı da düşer. Ancak şanslı gören kişiler için başarı daha kolay olur.pozitif düşünme, nasıl pozitif düşünülür, pozitif düşünce ve hayat

Pozitif Düşünce İç Huzuru Getirir

Sürekli olumsuz düşünenler hep tedirgin ve mutsuzdur. Olumlu düşünce yapısına sahip olanlar ise iç huzura sahip olur. İç huzur da daha sağlıklı ve doğru düşünme olanağı sunar. Bu durumda başarı ve mutluluk kaçınılmaz olur. Karar almakta zorlanan kişilerin en çok negatif düşünce yapısına sahip olduğu görülmektedir. Peki, pozitif düşüncenin fiziksel anlamda sağladıkları nelerdir? Pozitif düşünce sağlıklı yaşamın kapılarını da açacaktır. Stres, üzüntü ve kaygı gibi negatif düşüncenin yol açtığı fiziksel ve ruhsal hastalıklar vardır. Kalp krizi, şeker, kanser ve tansiyon gibi hastalıklar başta olmak üzere birçok hastalığın ana nedeni negatif düşünceye bağlı kaygı ve strestir. Negatif düşüncenin yol açtığı hastalıklar bununla sınırlı değildir. Migren, asabi tansiyon, bağırsak ve mide rahatsızlıkları da tamamı ile stres ve üzüntüye bağlı yaşanılan sağlık sorunlarıdır.

Peki, Negatif Düşünceden Nasıl Kurtuluruz?

Öncelikle hayata sevgiyle bakın. Kendinizi severseniz etrafınızdakileri de seversiniz. Sevgi tedavi edicidir ve sizi mutlu eder. Kendinizi eleştirmek de size bu konuda yardımcı olacaktır. Bu tamamı ile kendinizi küçümsemek amaçlı değil, eksik ve yanlışlarınızı fark edip düzeltmek amaçlı olmalıdır. Suçlayıcı düşünceleri bırakıp affetmeyi tercih edin. Etrafınızdaki insanlardan üstün olduğunuzu düşünmeyin. Bu siz de kibre neden olur ve etrafınızda sizi sevenleri uzaklaştırmanıza neden olur. Kendinizi keşfedin, yeteneklerinizi fark edin. Bu doğrultuda hayatınıza yön verin.

Yazan admin

Yorum Yap