Önemsememek Bazen İyidir

Yeni bir yazı sayesinde seninle birlikteyim. Psikolojik olarak insanları etkileyen durumlar hakkında paylaştığım yazılarıma bir yenisini daha eklemek üzere klavyemin başındayım. Sana önemsemeyen, vurdum duymaz biri ol desem bana ne dersin? Biraz insanlara değer veren biriysen bu dediğime hemen karşı çıkacağına eminim. Peki konuya şöyle bir yerden girsen. Aslında sen çok iyi birisin ve daima iyi olmak için elinden geleni yapıyorsun diyelim. Sürekli olarak iyilik yapıyor ama iyilik yaptıklarından yeteri kadar karşılık alamıyor ve hatta iyilik yaptığın karaktersiz kişiler sana kötülük etmeye çalışıyor. İşin rengi değişmeye başladı ve aklında soru işaretleri uçuşuyor değil mi. Bir düşün bakalım hayatın boyunca birilerine bir şeyler yaptığın ve iyilikten öteye geçmediğin halde üzülen neden sürekli sen oluyorsun? Ben sana bunun cevabını hemen vereyim. Daima iyilik peşinde olduğun için insanlar seni kolay lokma olarak görüyor. Sana ulaşmak için bir şeyler yapmalarına gerek yok sen zaten onların ihtiyacı olduğu anda İsviçre çakısı gibi işlevsel bir şekilde orada duruyorsun.önemsememek neden önemli, önemsememenin önemi

İşte iyilik sever dostum sen insanlara iyilik ettikçe ve onlar da seni sığ bir insan olarak görmeye devam ettikçe hep üzülen sen olacaksın. Peki ne yapmalısın da insanlar sana değer vermeli ve seni üzmekten çekinmeye başlamalı. En azından diğer insanların saygısını nasıl kazanabilirsin. Aslında çok basit bir yöntemle bunu yapabilirsin. Kendini bir adım geriye çek ve her yardım isteyene yardım etme, sana kötü söz söyleyenlere boyun eğme ve üstlerine git. Geri adım attığın an zayıf olduğunu gösterirsin. Bırak diğer insanlar da senin gibi üzülsünler. Aman onu kırmayayım bunu darıltmayayım diye düşünmeye. Arana mesafe koy ve çok nadiren insanların senden istediklerini yap. Göreceksin ki sen değerli bir insan olacaksın.

Kolay lokma olarak görülen her şey değersizdir. Spor bir araba alamayan kişi onun özlemiyle yanar durur, imkanı olup da spor arabayı alan kişi önemsemez. Spor araba gibi zor ulaşır ol ki sana ulaşmanın hayaliyle kavrulanlar, sana ulaştığında göz bebeği gibi korusunlar. Kendine iyi davran.

Yazan admin

Yorum Yap