Motorlu Kurye Nasıl Olunur?

Yapılan dağıtımların büyük bir kısmında kullanılan kuryeler, motor kuryelerdir. Motor ile dağıtım yapmanın pek çok avantajı vardır. İlk olarak tercih edilmesinde ki sebep, yoğun trafiğe karşı motorlu kuryeler dağıtımı daha seri olmasıdır. Arabalı kuryeler, mecburen trafiğin akışına uymak zorundadır fakat motorun avantajlarını kullanarak daha hızlı bir teslimat sağlanabilir. Motorlu kuryelerin, yakıt ve bakım gibi giderlerinin daha az olması tercih sebeplerindendir. Bu da maliyeti düşüreceğinden kurye firmaları tarafından sık sık tercih edilmesine neden olmaktadır.motorlu kurye olmak, moto kurye olma, nasıl moto kurye olunur

Büyük şehirlerin hepsinde kurye hizmetine sürekli olarak ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle bu kuryeye olan ihtiyaçta artmıştır. Kurye arayan firmalar ile görüşülerek şartların uyması halinde çalışmaya başlayabilirsiniz.

Motorlu Kurye Olmak İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

  • Motor kullanarak trafiğe çıkmak için zorunlu olan, A2 ehliyet belgesinin alınmış olması aranan ilk niteliktir. Dağıtım motor ile yapılacağından, kişinin motor ehliyetinin bulunması gereklidir. Aksi halde trafiğe çıkmak mümkün değildir.
  • Gözlerinde çok az görme kaybı olanlar motor kullanabilecekleri için, motorlu kurye olmak için de sorun olmaz. Önemli olan, trafiğe çıktığında görme ile ilgili herhangi bir problem yaşanmamasıdır.
  • Motor kullanmanın bir şartı da ellerin ve ayakların tam olarak çalışmasıdır. Çok az da olsa ellerinde ve ayaklarında engel olan kişilerin, motor kullanımı uygun görülmediğinden motorlu kurye olması da uygun görülmemektedir.
  • Kişinin, trafiğe çıktığında, işitmesi ile ilgili bir sorun yaşanmayacak kadar işitme sorunu var ise bu durumda da kurye olabilmesi için bir engel yok demektir.

Motorlu Kurye Nasıl Olunur?

Motorlu kurye olabilmek için, aranan şartların sağlanması önemlidir. Eğer bu şartları taşıyorsanız ve motorlu kurye olmak istiyorsanız eleman arayan kurye firmaları ile görüşebilir ve çalışabilirsiniz. Pek çok firma, ihtiyaçlarının artması nedeni ile kurye arayışına girmişlerdir. Bu yüzden iş bulma gibi bir sorununuz fazla olmaz. Fakat kurye hizmetleri, büyük şehirlerde faaliyet gösterdiğinden eğer küçük bir şehirde yaşıyorsanız kuryelik yapmanız mümkün olmaz. İhtiyaçların karşılanmayacağı şehirlerde kurye firmaları olmadığı gibi, motorlu kuryeye de gerek duyulmayacaktır.

Yazan admin

Yorum Yap