LPG DE YEDEK PARÇA UYUMU

LPG de yedek parça uyumu dikkat edilen noktalardan bir tanesidir. Alternatif bir yakıt sistemi olmasına rağmen LPG sitemleri günümüzde en sık kullanılan yakıt sistemlerini kapsamaktadır. Bu nedenle trafikteki pek çok aracın PLG sistemlerini kullandığını görebilirsiniz. Ancak her aracın düzenli olarak bakımın yapılması gerektiği gibi düzenli olarak LPG sistemlerinin de bakımının yapılması gerekmektedir. Bu durum hem can hem e mal güvenliği sağlanabilmesi için önemlidir. Karışık gazların kullanılması ile elde edilen LPG de zamanla biriken tortuların tıkanıklık yapmaması, olası bir tehlikenin oluşmaması için gerektiğinde LPG yedek parça uyumu gerekebilmektedir.lpg yedek parça uyumu, yedek parça uyumunun önemi, lpgde yedek parçanın önemi

Filtre değişimlerine, gaz sistemlerin diğer parçalarının değiştirilmesine LPG de yedek parça uyumu önemlidir. Şu anda hizmet veren birçok LPG firması ve kendine göre de kullandığı sistemi bulunmaktadır. Bu durumda her araca özel bir sistemin seçilmesini kolaylaştırır. Ancak bazı insanlar daha ekonomik olacağı düşüncesi ile farklı firma ya da taklit ürünler kullandığında arcın çalışma düzenine zarar verebilmektedir. Gaz sisteminin sahip olduğu parçalar değiştirileceği zaman öncelikle yetkili firmadan destek alınması gerekir. Bu durum hem bütçe için hem de aracın güvenliği için kullanılabilecek ilk yoldur. Kendi bünyesinde parça üretimi yapan firmalar LPG yedek parçaları konusunda da daha ekonomik çözümler sunabilmektedir. Bunun yanı sıra aynı kalitede ürünün kullanılması gaz sisteminin de alışık olduğu prensipte çalışmasını sağlayacaktır.

LPG de yedek parça uyumu olmadığı zamanlarda aracın sürüş gücünde düşme ya da aracın hiç çalışmaması gibi sorunlar yaşanabilmektedir. Bunun dışında her ne kadar daha ucuz olduğu düşüncesi ile farklı bir parça kullanılmış olsa da zamanda hem araca hem de gaz sistemine zarar verebilecek bir durum söz konusu olabiliyor. Beklenmedik zamanlarda aracın patlaması, alev alması bunlara örnek teşkil edebilir. Bu tür tehlikeli durumlarda taklit parçaların kullanılması ya da alternatif bir parçanın kullanılması gibi nedenler bulunmaktadır. Bu nedenle de LPG de yedek parça uyumun sağlanabilmesi için orijinal parçaların kullanılması gerekir. Bu parçalar da genellikle gaz sistemini monte eden firmaların ürettiği yedek parçalar ya da firmanın parçaları temin ettiği merkezlerden karşılanabilmektedir.

Yazan admin

Yorum Yap