Limonlu Su Zayıflatıyor Mu?

Limonun faydaları geçmişten günümüze her birey tarafından dile getirilmiştir. Zira içerisindeki yüksek miktarda C vitamini bunun yanında mineraller ile kalp damar sağlığına iyi gelen diğer maddeler sayesinde limon hayatımızın her alanında bulunması gereken gıdalardan bir tanesidir. Lakin son zamanlarda limonlu su zayıflatır mı sorusu gün geçtikçe daha fazla kadın tarafından sorulmaya başlanmıştır. Her ne kadar da bu soruların temel sebebi ortalıkta dolaşan hurafeler olsa dahi sizlere en detaylı şekilde bir cevap vermenin kararını aldık.limonlu su ile zayıflama, limonlu suyun faydaları, limonlu suyun zayıflamaya faydaları

Limonlu su aslında tek başına kilo verme ve ya zayıflama sağlayan bir araç değildir. Zira genel anlamda damarları temizleyici ve karaciğer fonksiyonlarını düzenleyici bir yapısı olsa dahi yağ yakmaya doğrudan bir etkisi bulunmamaktadır. Dolayısıyla limonlu su içseniz de limonu direkt olarak yeseniz de oturduğunuz yerden kilo vermeniz neredeyse imkansız olacaktır. Tabi ki limonlu su kullanımında çok önemli bir püf noktası var bulunmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda düzenli olarak limonlu su içenlerin spor yaptıklarında daha fazla yağ yakabildiklerini gösterilmektedir. Kısacası direkt olarak limonlu suyu içmek yağ yakma anlamında bir fayda sağlamasa dahi spor esnasında daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olduğu için zayıflamaya bir destek olabilmektedir. Bu sebeple düzenli spor yapanlar limonlu su içtikleri zaman bunun faydasını göreceklerdir, ama spordan uzak bir hayat sürenler için herhangi bir değişiklik mevcut olmamaktadır.

Limonlu suyu doğrudan içmenin bazen biraz zor olduğu da aşikardır. Tadını biraz daha çekilebilir hale getirmek için tek yapmanız gereken bir iki limonu büyükçe bir kaba sıktıktan sonra ise suyla karıştırmak ve ardından içerisine biraz salatalık rendesi atmak tarçın koymak ve ya dilerseniz nane ile de süslemelisiniz. Diğer malzemeler sayesinde karışımın tadı gerek biraz daha güzel olacaktır gerekse de aynı anda bahsettiğimiz bu diğer kalorisi düşük ürünlerin de faydasını görme imkanınız olur.İçerdiği antioksidan bakımından ciddi bir etkisi olan limonlu su özellikle karaciğer fonksiyonlarının düzenlenmesinde önemli rol oynar. Bu sebepten için vücudunuzda yaşlanmaya neden olan toksin maddelerin atılmasını sağlamaktadır.

Yazan admin

Yorum Yap