Leke Kremi Tarifi

Bir kimse ister açık bir tene, isterse koyu bir tene sahip olsun, cilt lekeleri çok belirgin olmasalar dahi oldukça rahatsız edici olmaktadırlar. Cildi temizlemek ve beslemek için yapılan onca şeyden sonra lekelerin hala ciltte duruyor olmaları, göze çarptıkça kişiyi mutsuz etmektedirler. Lekelerin farklı oluşma nedenleri mevcut olmakla birlikte, başlıca nedeni ise güneştir. Cilt tipi ve hassasiyetine göre kısa veya uzun süreli, az veya çok güneşe maruz kalmak leke oluşumuna ve hatta ciltte kırışmalara neden olmaktadır. Yani bu nedenle dört mevsim güneşten sakınmak gerekmektedir. Çok açık ve hassas bir cilde sahip olan bir kimse koruma faktörlü güneş kremlerini güneşin varlığını hissettiği tüm günlerde kullanmalıdır. Bu ve buna benzer cilt sorunlarına çözüm üretebilmek adına da, leke kremi tarifleri önem kazanmaktadır. Sizler de vermiş olduğumuz tarifler sayesinde bu kremleri kolay bir şekilde yapabilirsiniz.doğal leke kremi, güneş lekeleri için krem, güneş lekesi krem tarifi

Zerdaçal Maskesi

Hint mutfağının vazgeçilmezi olan zerdeçal baharatı tüketimi her derde deva olduğu gibi, maskesi de anti bakteriyel olduğu için sivilce ve akneleri kurutmaktadır. Düzenli uygulandığı zaman hem onların izlerini hem de lekeleri azaltmaktadır. Zerdeçal leke kremi tarifi pek çok farklı malzeme kullanılarak yapılabilmektedir. Örneğin 1 yemek kaşığı zerdeçala macun kıvamını alıncaya kadar Hindistan cevizi yağı, süt, limon suyu, bal veya yoğurttan biri veya en fazla ikisi katılmaktadır. Maske temizlenen cilde hafifçe masaj yapılarak sürülür ve 20-30 dakika bekletildikten sonra önce ılık, sonra soğuk suyla yüz yıkanır.

Elma Sirkeli Cilt Toniği

Cilt tipi ne olursa olsun her gün yatmadan önce kullanılabilecek bu leke kremi tarifi (tonik), zamanla lekelerin renginde bir açılma yaratmaktadır. Uygun bir şişeye yarı yarıya elma sirkesi ve içme suyu eklenmelidir. Temizlenen cilde hazırlanmış olan tonik, pamuk yardımı ile masaj yapılarak sürülmelidir. Pamuğa birkaç damla taze limon suyu sıkılması durumunda da, yapılmış olan bu toniğin etkisi artmaktadır. Tonik uygulandıktan sonra yüz yıkanmadan uyumak gerekmektedir. Sabah uyandıktan sonra, mutlaka işlem yapılan yüz temizlenmelidir. Çünkü güneşe çıkılmadan önce cildi bu malzemelerden arındırmak gerekmektedir.

Yazan admin

Yorum Yap