Lazerle Genital Beyazlatma Yüzleri Güldürüyor

Genital bölgenin zaman içerisinde bazı dış etkenlerden ya da vücuttaki değişimlerden dolayı rengi değişerek koyulaşabilmektedir. Bu durum estetik görüntüsüne dikkat eden kadınları rahatsız ettiği için yeni teknoloji sayesinde lazerle genital beyazlatma işlemi ile ortadan kaldırılmaktadır.genital bölge beyazlatma, genital bölge nasıl beyazlatılır, genital bölge operasyonları

 Genital bölgenin renk değişikliğine sebep olan nedenler

 Dış genital bölgenin adı tıp literatüründe vulva olarak adlandırılmaktadır. Vulva, zamanla ve vücuttaki hormonal değişikliklerden dolayı koyulaşabildiği gibi, güneş ışınlarından etkilenen bir bölge olmamasına rağmen UV ışınlarının etkisiyle de koyulaşabilmektedir. Hamilelik dönemi ve ergenlik döneminde östrojen hormonundaki değişiklikler sebebiyle vulva koyulaşır. Hamilelik etkeni dışında; doğum kontrol hapları kullanımı, hormonal hastalıklar, polikistik over sendromu ve cilt hastalıkları genital bölgedeki renk koyulaşmasına sebep olabilmektedir.

 Lazerle genital beyazlatma işlemi uygulama şekli nasıldır?

 Ortalama 2 seans olarak uygulanan genital beyazlatma işlemi, renk açmak amaçlı lazerle uygulanan kolay bir işlemdir. Yapılacak uygulama öncesi lokal anestezi sağlamak için uyuşturucu krem kullanılır. Bunun sebebi ağrı eşiği düşük olan kişilerinde ağrı veya acı hissetmemelerini sağlamaktır. Lazerle genital beyazlatma işlemi ile ciltteki dermis tabakasında bulunan ve renk değişimlerini sağlayan melanin pigmentini üreten melanosit hücreleri pasifize edilir. Bu işlemin yapılmasıyla genital beyazlatma uygulaması tamamlanmış olur ve genellikle tek seans ile sonuç alınmaktadır.

 Lazerle genital beyazlatma işlemi sonrası dikkat edilmesi gerekenler

 Uygulama yapıldıktan sonra doktorun tavsiye edeceği kremler mutlaka kullanılmalıdır. Genital bölgede lazerle yapılan uygulamadan dolayı bir kaç gün sürecek olan şişlik veya kızarma görülebilir. Kimi zaman hassas ciltlerde çok hafif su toplaması da söz konusudur. Fakat bu durum kendiliğinden geçecektir. Bu belirtilerin geçmeye başlamasıyla birlikte koyu renk olan cilt soyulmaya başlayarak, alttaki yeni cilt tabakası canlı ve parlak şekilde ortaya çıkacaktır.

 Lazerle genital beyazlatma işleminin zararları var mıdır?

 Lazerle yapılan beyazlatma işlemi uzman bir kişi tarafından yapıldığı takdirde her hangi bir zararı yoktur. Yan etkisi de görülmemektedir. Yapılan uygulama ile cilde verilen lazer ışını 3 mm.’ yi geçmediğinden dolayı zarar vermemektedir. Kısırlık oluşumu, adet düzensizliğine sebep olması veya libidodaki hissin azalması gibi durumlarda söz konusu değildir.

 Lazerle genital beyazlatma işlemi cinsel hayatı ekiler mi?

Cinsel ilişkiye girebilmek için öncelikle dokunun iyileşmesi gerekmektedir. Bu sebeple ilk hafta dikkat edilmelidir. Eğer ki uygulama sonrasında genital bölgede şişlik, ağrı veya su toplaması oluşmamışsa uygulamadan 1 hafta sonra cinsel hayata devam edilebilir.

Yazan admin

Yorum Yap