Kırtasiye Ürünleri İmalatı

Okul hayatımızın başlamasına paralel kırtasiye ürünleri ile de tanışıyoruz. Üniversiteye geldiğimizde hala hayatımızda olmaları onların hayatımızın her alanında olacaklarının bir göstergesi aslında. Peki, bu ürünleri kim imal ediyor? Kırtasiye ürünleri imalatı hakkında neler söylenebilir?kırtasiye ürünleri imalatı yapımı, kırtasiye ürünleri

Kırtasiye malzemeleri neler?

Dosyalama araçları, kağıtlar, formlar ve zarflar, ofis malzemeleri ve teknolojik malzemeler, toner, kartuş, defterler, bloknotlar, boyalar, çizim gereçleri, çantalar, beslenme çantaları ve mataralar bir kırtasiyede bulabileceğiniz muhtemel ürünlerdir. Her sektörde olduğu gibi bu sektörde de öncü firmalar elbette bulunmaktadır. Her alanda her üründe kendini geliştirmiş, geniş çaplı satış kapasitesine ulaşmış üretici firmalar bu sektöre yol veren firmalar olmuşlar. Örnek vermek gerekirse defter imalatında GIPTA firması, okul çantası beslenme ve suluk alanında Eastpak, Yaygan, Lizer ve Hakan Çanta firmaları lider konumundadır. Daha çok kalem silgi olarak bakılacak olursa sektörün tek lideri, en çok tercih edilen marka Faber Castell olmakla beraber, onu Mikro takip etmektedir. A4 kağıdı alanında ise Copier Bond markası çok tercih edilmektedir.

İmalattan sonraki aşama;

Saydığımız bu firmalar kırtasiye ürünleri imalatını yaptıktan sonra plasiyerler aracılığı ile illere dağıtımını sonra da dükkanlara dağıtımını gerçekleştirmektedir. Fabrikadan kırtasiyeye gelene kadar birçok yere uğradığı aşikar. Şayet kırtasiye ürünlerinin fiyat olarak pahalı olduklarını düşünüyorsanız internette üretici firmaların sitesi üzerinden online alışveriş yapabilirsiniz. Sanal platformun güzelliğini siz de tadabilirsiniz.

Yazan admin

Yorum Yap