Kırık Saç Uçları İçin Ne Yapmalı?

Saçlardaki kırıklar ve kırık saç uçları özellikle uzun saçlı kadınların en büyük problemlerinden biri. Saç uçlarınızın kırık olup olmadığını anlamak için yakından bakarak saç telinizi incelemeniz gerekiyor. Eğer saç teli ikiye ayrılarak çatallaşıyorsa saç uçlarınız kırılmış demektir. Eğer çok fazla kırık saç ucunuz yoksa uzaktan bakıldığında bu sorun anlaşılmayabilir. Kırıklar fazlaysa ne yazık ki saçlarınız yıpranmış bir görüntü sergiler. Bu yazımızda saç uçlarındaki kırıkların oluşma sebeplerini ve çözüm önerilerini sizlerle paylaşıyoruz.kırık saç bakımı, kırık saça nasıl bakım yapılır, saç kırığı bakımı

Saç uçlarının kırılmasının başlıca sebepleri arasında saçları kurutmak için sık sık saç kurutma makinesi kullanılması ya da şekillendirmek için saç düzleştiricilerden ve saç maşalarından sıklıkla yardım alınması yer alıyor. Aşırı derecede saçları fırçalamak da saç uçlarının kırılmasına sebep olabilir. Saç uçlarınız kırılmış ise tek çözüm saç kesimi yaptırmak. Saçlarınızı kestirirken sadece kırılmış olan saç uçlarınızı aldırabilir ya da saçlarınız yüksek ısıdan zarar görmüş ve yıpranmış ise biraz daha fazla kestirebilirsiniz. Böylece yeni çıkan saçlarınız sağlıklı olacaktır. Tekrar saç uçlarının kırılması problemi ile yüz yüze gelmek istemiyorsanız dikkat etmeniz gereken şeyler ise: saçlarınızı çok fazla fırçalamamak, sık sık yüksek ısıya maruz bırakmamak, düzenli olarak saç kremi kullanmak ve saçlarınızı çok soğuk ve çok sıcak havalardan korumak.

İkisi Bir Arada Şampuanlar Kullanışlı Mı?

Çoğu kadın şampuan ve saç kremini ayrı ayrı alıp kullanmaktansa ikisi bir arada şampuan ve saç kremini tercih ediyor. Bunun en büyük sebebi tabii ki ikisi bir arada şampuanların daha pratik olması. Ancak pratik olması ikisi bir arada şampuan ve saç kremlerinin saçlarımız için yararlı olduğu anlamına gelmiyor.

İkisi bir arada şampuan ve saç kremleri yağlı saçlar için pek de uygun ürünler sayılmazlar. Yağlı saçlar için saç kremi kullanımına gerek yoktur. Kuru saçlar içinde bu ürünlerin yeterli olduğu söylenemez. İkisi bir arada şampuan ve saç kremleri yeterli olmayacağı için şampuandan sonra ayrıca bir saç kremi kullanmak gerekmektedir. Kısacası ikisi bir arada şampuan ve saç kremlerinin sadece sağlıklı saçlar için uygun ve yeterli olduğunu söyleyebiliriz.

Yazan admin

Yorum Yap