Kepçe Kulak Nedir?

Kulak vücutta en büyük görevlerden birini üstlenen bir organımızdır. Fakat yüz bölgesinde olduğu için estetik olarak da önem taşımaktadır. Kulak doğmadan gelişimini anne karnında tamamlayan bir organdır. Fakat büyümesi 4 yaşlarına kadar devam etmektedir. Bazı kişilerde kulaklarda şekil bozukluğu olarak tanımlanabilinecek bozukluklar olabilmektedir. Bu şekil bozuklukları tıp dilinde kepçe kulak olarak isimlendirilir. Kulaklarında bu şeklide yapısal bozukluk ile doğanlar ileriki yaşlarda sağlık olarak bir sorun yaşamasalar bile görsel ve estetik açıdan kesin bir sorun yaşmaktalar dır. Bu sebep ile kepçe kulak ameliyatları yapılmaktadır.kepçe kulak, kepçe kulak ameliyatı yapımı, kepçe kulak tedavisi

Kepçe kulak ameliyatları genellikle kulak burun boğaz hekimleri tarafından yapılan operasyonlardır. Sağlık için değil de sadece görsellik ve estetik olarak bu ameliyatlara gereksinim duyulmaktadır. Kulaklarında ciddi kepçelik olanlar okul, iş ve sosyal hayatlarında dalga konusu olabilmektedir. Bu sebeple kişi kaç yaşında olursa olsun bu ameliyatı yaptırmak istemekteler dir. Kepçe kulak ameliyatlarının fiyatları doktorlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Çok kolay ve kısa süren bu ameliyatlar narkozlu ve ya narkozsuz olarak yapılabilinir. İsteyenler sadece kulak bölgesini uyuşturulması ile ameliyat olabilir. Kıkırdak kemiklerini düzelterek kulan arkalarında yapılacak dikişler ile kulağın dışa açık çapı düzeltilir ve normal görünümlü bir kulak haline getirilir. Ameliyat sonrasında şişmeler görülebilmektedir. Fakat bu da kısa bir zaman içinde geçmektedir. Bir hafta içinde iyileşen bu bölge üç ay kadar dikkatle korunmalıdır. Herhangi çekme durumunda kuklada ki dikişler atabilecektir. Bu da risk taşıyan bir durum yaratacak ve tekrar operasyon gerektirecektir.

Kepçe kulak ameliyatları hemen her hastanede yapılabilinen küçük bir operasyon dur. Bu sayede ulaşılabilinirliği fazladır. Kişiler hayatlarını görsel açıdan güzel olarak yaşamak için bu ameliyatlara gerek duyarlar.

Yazan admin

Yorum Yap