iPhone’un tahtı sallanıyor mu?

Başta teknoloji olmak üzere sayısız konuda dünyanın en büyük iki üreticisi konumunda olan Amerika ve Çin’in karşı karşıya geldiği platformlara bir yenisi eklendi. Şimdiye dek tüm teknolojik alanlara yatırım yapan fakat akıllı telefon sektörüne bir türlü istediği önemi veremeyen Çin’in yeni hamlesi ile dünyada en çok kullanılan akıllı telefonlar listesinde bulunan iPhone’un tahtı sallanacak gibi gözüküyor. Milyarlarca nüfusu olan Çin’in kendi akıllı telefonunu yapıp bunu dünya piyasasına sunmasıyla artık Amerikalı şirketler için yeni bir rakip çıkmış gibi gözüküyor. Çin’in önde gelen teknoloji şirketlerinden Xiamoi’nin Mi Note 2 adını verdiği yeni model akıllı cihaz internet üzerinden ön siparişlerin alınması için satışa çıkarıldı ve binlerce cihaz 50 saniye gibi kısa bir sürede tükendi.Xiamoi cep telefonu piyasada, Xiamoi ıphone ile yarışıyor, Xiamoi ve ıphone mücadelesi

Rekor kırıldı

Sadece ön siparişinin yapıldığı bir platformda 50 saniyede tüm ürünlerini satan Xiamoi şirketi için işler şu an için harika gidiyor. Yeni ve geliştirilmiş bir model olan Mi Note 2 515 dolara satışa çıkarılırken bu kadar talep görmesi kesinlikle beklenmiyordu. Bu akıllı cihazın bu denli talep görmesinin arkasında yatan sebepler ise tabi ki teknik özellikleri. Mi Note 2’nin teknik özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • İşlemci: Snapdragon 821
  • RAM : 4 ya da 6 GB isteğe bağlı
  • Hafıza : 64 ya da 128 GB isteğe bağlı
  • GPU : Adreno 530
  • Kamera : 8 Mp ön kamera, 22 MP arka kamera
  • Batarya : 4070 mAh

Amerikalıların başı dertte

 Apple adlı teknoloji devinin sunduğu özelliklere kıyasla çok daha yüksek özelliklere sahip olan ve fiyatı da aynı derecede uygun olan bu ürün ile Amerikalıların başı uzun süre dertte olacak gibi gözüküyor. Şimdilik sadece ön siparişleri alınan ürünün birkaç ay gibi kısa bir sürede satışa sunulması ve tüm dünyaya dağıtılması öngörülüyor. Bu ürünün ülkemize gelmesi ise 2017 yılının başlarında gerçekleşecek. iPhone’un en büyük rakibi olması beklenen bu ürün ile ilgili detaylı bilgi ve görselleri sitemizde bulabilirsiniz.

Yazan admin

Yorum Yap