İmplant Nasıl Yapılır ve Kimlere Uygulanabilir?

İmplant tedavisi yaptırmayı düşünüyor ve implant nasıl yapılır diye merak ediyorsanız bu makaleyi okumak merakınızı giderecektir. İmplant tedavisi diş problemi yaşayan kişiler için oldukça güzel ve önemli bir tedavi metodudur. Çünkü implant tedavisi sayesinde kendi dişlerinizden ayıramayacağınız sağlıklı ve sağlam dişlere kavuşabilirsiniz. İmplant tedavisi kemik gelişimi tamamlanmış ve 18 yaşını doldurmuş kişilere uygulanabilir. Ayrıca implant tedavisinin uygulanacağı kişinin diş kemiğinde implant için gerekli boşluğun bulunması gerekir. Eğer bu boşluğun olmadığı çekilen röntgenler ile ortaya konulursa bu boşluğu oluşturabilmek için gerekli yöntemler ve teknikler devreye sokularak boşluk oluşturulur.

Nasıl Yapılır?

implant nasıl yapılır, implant tedavisi, diş köküİmplant nasıl yapılır sorusuna gelirsek; öncelikle diş kökü görevini görecek implant diş kemiğine yerleştirilir ve ve diş kemiğine kaynaması için diş eti dikilir, hasta ilk haline döndürülür ve 2-3 ay bu şekilde beklemesi söylenir. Bu süre zarfı hastadan hastaya değişebileceği gibi ortalaması 2-3 aydır. İmplant diş kemiğine kaynadıktan sonra diş eti ufak bir şekilde açılır ve buraya iyileştirme başlığı yerleştirilir. Yaklaşık bir hafta sonra porselenler hazırlanır ve implantın üzerine monte edilir. Bu şekilde implant tedavisi tamamlanmış olur. Tabii ki implant tedavisi boyunca ve sonrasında kısa bir süre daha çok dikkatli olmak gerekir. İmplant tedavisinin aşırı derecede pahalı olması birçok insanın bu tedavi yönteminden uzak durmasına neden olsada son dönemlerde implant tedavisine rağbetin arttığını belirtebiliriz. Bu durumda yeterli diyebileceğimiz bir seviyede olmasada fiyatların aşağıya inmesine yardımcı oldu. Türkiye’de ki implant tedavisinin fiyat aralığını söylemek gerekirse; 1000 TL ile 2000 TL arasında değiştiğini belirtebiliriz. Bu fiyatlar gerçekten ülke şartlarına göre çok yüksek. Bu nedenle tedavi öncesinde ince eleyip sık dokumanız gerekir.

Nerelere Yaptırmalıyız?

İmplant nasıl yapılır sorusunun cevabını size verdik ama her zaman belirttiğimiz gibi aynı yöntem ve malzemeler ile olacağınız tedaviler de fazla ücret ödememek için  gerekli araştırmayı yapın. Çünkü aynı tedavi yöntemi ve malzemeler ile çok daha fazla ücret ödeyeceğiniz bir doktora ve kliniğe denk gelebilirsiniz. İmplant nasıl yapılırdan çok neresi iyi yapar ve fiyatı nedir diye araştırma yapmanız sizin yararınıza olacaktır.

Yazan admin

Yorum Yap