IMDb’ye Göre En İyi Filmler

Birçok dizi ve film sever kişiler için en iyi referans noktası IMDb’dir. Öyle ki güzel bir film izleyelim düşüncesinde olan birçok kişinin baktığı detaylardan bir tanesi de IMDb puanı olacaktır. İşte IMDb’ye göre en iyi filmler.en iyi filmler, boş zamanda izlenebilecek filmler, kült haline gelmiş filmler

Esaretin Bedeli

Listenin ilk sırasında 1994 yapımı olan Esaretin Bedeli bulunuyor. 2 milyonu aşkın kişinin oyladığı filmin puanı da 9.2. Haksız bir şekilde hapishaneye düşen Andy’nin etrafında dönen oldukça etkileyici bir film.

The Godfather 1

3 seriden oluşan ve bir kült haline gelmiş olan The Godfather yani Baba da 9.1 puanla ikinci sırada. The Godfather o kadar sevilen bir film ki The Godfather 2 de 9.0 puanla listede 3.sırada yer alıyor. İlk film 1972 ikinci film 1974 yapımı.

Kara Şövalye

Listede 9.0 puanla 4.sırada yer alan Kara Şövalye de bir Batman serisi. 2008 yapımı olan film 21.yüzyılın da en çok beğenilen filmi konumunda.

12 Öfkeli Adam

1957 yapımı olan film aldığı 8.9 puanla 5.sırada yer alıyor. Film neredeyse tek bir mekanda geçiyor. 12 jürinin bir olay karşısında oy birliğine varması gerekmektedir ve bu hiç kolay olmayacaktır.

Schindler’in Listesi

1993 yapımı olan film aldığı 8.9 puanla 6.sırada yer alıyor. Konu 2.Dünya Savaşı’dır ve Yahudi soykırımını oldukça etkileyici bir şekilde işleyen yapısı vardır.

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü

2003 yapımı olan film aldığı 8.9 puanla 7.sırada yer alıyor. Yüzüklerin Efendisi serisini bilmeyeniniz yoktur ütopik konuları seven için bu film bir başyapıt. Serinin bir diğer filmi olan Yüzük Kardeşliği de aldığı 8.8 puanla 10.sırada yer alıyor.

Ucuz Roman

1994 yapımı olan film aldığı 8.9 puanla 8.sırada yer alıyor. Tarantino’nun yönetmenliği yaptığı film birbirlerine deli gibi aşık iki soyguncunun yapmış olduğu çılgın soygun planıyla başlıyor ve çok farklı noktalara gidiyor.

İyi, Kötü ve Çirkin

1966 yapımı olan film aldığı 8.8 puanla 9.sırada yer alıyor. Ortak bir hedefi olan 3 silah arkadaşının bu hedefi gerçekleştirme amaçları tamamen farklıdır. Kovboy filmleri arasında şüphesiz ki en sevilenidir.

Yazan admin

Yorum Yap