Hamilelikte abiye seçimi

Her kadın için oldukça farklı tasarımlara sahip olan abiyeler için kilolu ve hamile bayanlara yönelik tasarımlarda bulunmaktadır. Hamile kadınlar için tasarlanan abiyeler daha bol ve rahat bir yapıya sahiptir. Özellikle hamilelik dönemlerinde kadınlardan şık olmalarının yanında rahat abiye modellerini tercih etmeye yönelmelidir. Bunun için de daha bol ve geniş kesimlere sahip modeller tercih edilmelidir. Hamileler için özel olarak tasarlanan abiye modelleri içerisinde kısa ve uzun modeller yer almaktadır. Her giyim tarzı ve zevke hitap edecek bu modeller arasında yapılacak tercihlerde hamilelik abiye fiyatları için bütçenize uygun birbirinden farklı modelleri bulabilirsiniz.hamileler için abiye, hamilelikte abiye giymek, hamile kadınlar için abiye

Hangi renkler tercih edilmeli?

Hamile abiye modelleri için oldukça geniş renk seçenekleri bulunmaktadır. Böylece her kadın istediği renklerdeki abiyeleri rahatlıkla bulabilmektedir. Hamileler için tasarlanan abiyelerde ise sıklıkla lacivert, mavi, pembe, turuncu, bordo, kırmızı, mor, siyah, yeşil, turkuaz, fuşya, pudra, sarı, krem, eflatun gibi renkler göze çarpmaktadır. Birbirinden farklı renk ve modellerde olan bu abiyeler arasından istenilen modelleri bulmak mümkün olmaktadır.

Nelere dikkat edilmelidir?

Hamilelik döneminde abiye tercihi yapılırken ilk önce dikkat edilmesi gereken konu kaç aylık hamile olduğunuz ve karnınızın ne kadar büyük olduğu olmalıdır. Ancak genel tavsiyeler için hamilelikte en çok karın bölgesi genişlediğinden abiyelerin bu bölgeyi kapatacak modellerde olması daha doğru olmaktadır. Göğüs altından bollaşan modellerde olan abiyeler hem karın bölgesinin kapatılması hem de rahat hareket etme açısından oldukça uygundur. İnce askılı ve straplez modeller ise bu dönemde uygun bir tercih olmayacaktır. Hamilelik döneminde büyüyen göğüsleriniz nedeniyle bu modeller sizi zora sokacaktır. Bu modeller yerine kalın askılı ya da boyundan bağlanan modellerle daha rahat ve şık bir görünüm elde edilebilir. Ayrıca bu dönemde ayaklar ve bacaklar şiştiğinden uzun ya da diz altı elbiselerin tercih edilmesi daha doğru olacaktır. Hamilelik döneminde giyilecek her kıyafette olduğu gibi abiyelerinde vücudu sıkmaması ve kıyafetlerin içinde rahat olunması büyük önem taşımaktadır. Bununla birlikte saten kumaşlar ve şifonlar hamilelik döneminin vazgeçilmez kumaşları arasında yer almaktadır. Hamilelik abiye fiyatları yapılan bu tercihlere göre değişiklik göstermektedir.

Yazan admin

Yorum Yap