Göz Tansiyon Belirtileri

Göz tansiyonu belirtisi, tansiyonun çeşidine göre değişim göstermektedir. Göz tansiyonu aniden yükseldiği zaman çok çarpıcı belirtiler gösterir. Şiddetli ağrı, görme bulanıklığı, bulantı, kusma gibi belirtiler göstermektedir. Göz tansiyonu hakkında bilgi, toplumda birçok insan göz tansiyonu sorununu yaşamaktadır. Tedavi edilmediği zaman görme kayıplarına kadar gidebilecek boyutta tehlikelidir. 40 yaşın üzerindeki kişiler risk altında olan kişilerdir.

Göz , Göz tansiyonu, tansiyon , göz tansiyonu tedavisi 2
Göz tansiyonu kaç olmalı, 10-21 mmhg değerleri arasındaki göz basıncı normal olarak kabul edilmektedir. Ancak 21 mmhg den daha yüksek, ya da 10 mmhg den daha düşük olur ise göz tansiyonu başlangıcı ortaya çıkmaktadır. Göz hastalıkları miyop, astigmat, hipermetrop, katarakt, çapaklanma, renk körlüğü, göz tansiyonu, şaşılık, keratokonus, göz tembelliği, sarı nokta hastalığı, arpacık, göz nezlesi, gece körlüğü göz hastalıkları arasındadır. Göz seyirmesi, göz kapağında sinirlerin hareket etmesi, magnezyum ve potasyum eksikliğinden kaynaklanan bir rahatsızlıktır.
Göz seğirmesinin nedenleri yorgunluk, uykusuzluk, stres ve kafeindir. Hastaların uyku ve dinlenme saatlerine dikkat etmesi, stresten uzak durması, bilgisayar kullanımını azaltması göz seyirmesini geçirebilir. Göz ağrısı birçok nedene bağlı olabilir. Fazla ışıkta çalışma sonucu gözlerin yorulması, gözdeki iltihaplanma, göze herhangi bir cisim kaçması, göz bozukluğu ve göze uygun olmayan gözlükler de göz ağrısına neden olabilir. Sinüzit, yarım baş ağrısı, grip, nezle ve ateşli hastalıklar göz çevresinde ağrıya neden olabilmektedir. Göz ağrısının nedenleri aşırı güneşlenme, solaryum, yetersiz ışıkta fazla çalışma, uzun süre televizyon ve bilgisayar başında kalmak, göze cisim kaçması, göze kaynak kaçması, göze uygun olmayan gözlüklerin kullanılması göz ağrılarının nedeni olabilir. Gözünüzde ağrı hissediyorsanız kesinlikle ovalamayın. Her hangi bir cisim kaçtığı zaman en yakın sağlık kuruluşuna giderek önlem alın. Göz ağrısı için bitkisel tedavi yöntemlerinden de yararlanabilirsiniz.
Örneğin: Papatya bitkisi ile sütü kaynatıp ılık bir hal aldıktan sonra gözünüzün üzerine koyabilirsiniz. Bitkisel tedavi yöntemlerini her göz ağrısı için kullanmanız doğru değildir. Her hastalıkta olduğu gibi ilk önce doktora giderek ağrının kaynağını öğrenmeli, doktorun verdiği ilaçları ve önerdiği tedaviyi uygulamanız daha doğru olur.

Yazan admin

Yorum Yap