Göz Altı Kırışıklıklarına Son! 

Göz altı kırışıklıkları soluk ve ya yaşlı görünmenizi yol açar. Bu soluk görünümden kurtulmak için doğal çözüm yöntemleri arıyorsanız bu yazımızda gerekli bilgileri ve tavsiyelere ulaşabilirsiniz. Yaşlılığın ilk ve gözle görülür belirtisi olan kırışıklıklar cildimizin çeşitli bölgelerinde daha hızlı oluşur. Yaşam biçimimiz ve sağlığımıza ne kadar dikkat ettiğimiz bu kırışıklıkların oluşma yaşını belirliyor. Stresli bir yaşam, kötü beslenme ve güneş ışınlarına maruz kalma gibi etkenler bu kırışıklıkların erken yaşlarda gözle görülür hale gelmesine neden oluyor.göz altı kırışıklığı, göz kırışıklıklarına çözüm, göz altı kırışıklığına çözüm

Göz Altı Kırışıklıkları İçin doğal Tedavi Yöntemleri

Yeterli Miktarda Su İçin

Gün içerisinde yeterli miktarda su tüketimi cildimiz için oldukça önemlidir. Su vücudumuzdan toksinlerin atılmasını hızlandırmakla beraber cildimize kaybettiği elastik yapısını geri kazandırmaya yardımcı olur. Özellikle soğuk gül suyuna batırarak göz altınıza yerleştireceğiniz pamuklar kırışıklıkların belirginliğinin azalmasına yardımcıdır.

Salatalık Suyu

Salatalık suyu göz altı kırışıklıkları ve göz altı torbaları için etkili bir çözüm sunar. Salatalık dilimlerini gözlerinizin üzerine yerleştirerek günde 10-15 dakika bekletmeniz cildinizi sıkılaştırılmasına yardımcı olur. Bunu salatalık suyuna pamuk batırıp göz altınıza yerleştirerek de yapılabilir. Salatalık suyunu uyguladıktan sonra gözlerinizi su ile iyice durulayınız.

Yumurta Tedavisi

Cilt tedavisinde sıklıkla kullanılan yumurta göz altı kırışıklıkları tedavisinde de kullanılıyor. Yumurta akını her gün göz altlarına uygulayarak kırışıklıklarda bir kaç hafta sonra belirgin oranda azalma sağlar.

Bitkisel Yağlar

Göz altı kırışıklıkları için bitkisel tedavi yöntemleri arayışındaysanız, çeşitli doğal yağlar size yardımcı olabilir. Bu yağlar arasında badem yağı, hindistan cevizi yağı ile sızma zeytinyağındır. Tüm bu doğal yağlar göz altlarında oluşan kırışıklıkların tedavisinde kullanılabilir.

Masaj

Kan dolaşımının yeterli miktarda olmaması durumunda göz altı kırışıklıkları ve göz altı torbalarının oluşmasında en önemli faktörlerdendir. Kan dolaşımınızı hızlandıracak masajlar bu torbaların ve kırışıklıkların gözle görülür biçimde azalmasına yardımcı olur.

Meyvelerin Avantajlarından Faydalanın

Elma ile ananas gibi meyveler kırışıklık tedavisinde evde kullanabileceğiniz meyveler arasında yer alıyorr. Ananasın kabuğunu soyarak göz altlarınızı 20 dakika boyunca ovunuz. Aynı zamanda yeşil üzümü ortadan ikiye keserek göz altınızda gezdirmek istenmeyen kırışıklıkları azaltır.

Yazan admin

Yorum Yap