Görünmez Diş Telinin Avantajları

Diş teli taktırmak isteyen kişiler öncelikle uzman doktora giderek muayene olmalı ve doktorun belirleyeceği kalıba uygun şekilde diş teli taktırmalıdır. Tabi diş telinin birçok çeşidi bulunmaktadır, bu çeşitleri kişi kendi seçebilme fırsatına sahiptir. Kimileri standart en çok tercih gören metal diş telinin tercih ederken, kimileri şeffaf görünümlü diş telini, kimileri ise dişlerin arkasına takılan diş tellerini tercih etmektedir. Hepsinde belli bir fiyat farklı bulunmaktadır ve kişinin isteğine göre istenilen diş teline uygun kalıp diş hekimi tarafından oluşturulmaktadır. Görünmez diş teli olarak bilinen lingual adını taşıyan dişlerin arka tarafına takılan diş teli ve yine aynı şekilde şeffaf diş telleri son dönemde insanlar tarafından en çok rağbet gören diş telleri olmaktadır. Lingual adı verilen ve dişlerin arka tarafına takılan diş telleri özellikle yetişkinler tarafından rağbet görmektedir. Bu şekilde gülümsemek daha kolay olmakta ve dışarıdan bakıldığında diş teli olup olmadığı fark edilmemektedir.görünmez diş teli, görünmez diş teli kullanımı, görünmez diş telinin iyi yönleri

Dişin arka tarafına takılan ve dışarıdan bakıldığında fark edilmeyen diş telinin yanı sıra; şeffaf diş teli de yine görünmez diş teli olarak bilinmektedir. Bu diş teli sayesinde de diş teli taktıran kişi rahatlıkla gülümseyebilir ve ağzını açabilir. Dışarıdan bakıldığı zaman yine hiç kimse tarafından anlaşılamaz. Bu sayede diş teli taktıran kişi de; diş teli taktırdığını belli etmemiş olur. Aynı zamanda şeffaf diş tellerinin çıkarılıp takılanları da mevcut bulunmaktadır. Bu durumda da kişi yemek yerken daha rahat eder ve hem ağzını ve hem de diş telini daha sağlıklı bir şekilde temizleyebilir. Şeffaf görünümlü diş telleri kişinin ağzında diş teli takılı olduğunu belli etmemesi adına önem taşırken; çıkarılıp takılan diş telleri doktorlar tarafından önerilmemektedir. Zira bu şekilde sürekli takıp çıkarmak ağızda yara oluşmasına neden olmakta ve diş yapısının alışkanlık kazanmasına mani olmaktadır. Bu yüzden sabit takılı diş teli daha çok önerilmektedir.

Sürekli çıkarıp takma açısından bakıldığında da lingual adı verilen dişin arka tarafına takılan görünmez diş teli daha büyük öneme sahiptir.

Yazan admin

Yorum Yap