Görünmez Diş Teli Kullanımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İlk bakışta kimsenin severek yaklaşmadığı diş telleri şeffaf görünümlü olduğundan beri daha çok kişinin kullanımına imkân sağlamıştır. Dişlerde oluşan farklı yönlerde diş pozisyonları yapılabilecek tedavilerin de çeşitliliğini arttırmıştır. Ancak gülümserken ve konuşurken yine de rahatsız edici olan tellerden istemeyen kişiler çözüm olacak bu tedaviyi gönül rızası ile istememekteydi. Gelişen sektörlerin açığa çıkardığı metal tellerin görünümünde bıkan hastalar özelikle genç ve bayanlar için özel bir tercih olan şeffaf teller hem kendi alanında hem de farklı çeşitleri ile imkânları daha kolay hale getirmiştir. Herkesin kesesine ve zevkine göre yönelebileceği çeşitli görünmez teller ile ortodonti uzmanlığı da hastalarına farklı öneriler sunabilmektedir.  Görünmez diş teli çeşitleri kendi aralarında üçe ayrılmaktadır. Seramik braketler, kompozit braketler ve safir braketler.görünmez diş teli kullanımı, görünmez diş teli ne zaman kullanılır, görünmez diş teli kullanma nedeni

Seramik braketler ancak yakından fark edilebilecek narin ürünlerdir. Maliyetli bir tedavi olması altın ya da metal braket olukları sayesinde gösterilmektedir. Ancak bu kullanım sayesinde sürtünme ve aşınma en aza indirilmektedir. Kaliteli bir kullanım alabileceğiniz bu şeffaf tel çeşidinde fiyatı düşünmeden seçim yapmalısınız. Ancak yavaş ağız hareketlerine sahip olacağınız bu kullanımda tedaviniz biraz daha uzun olabilir. Zamanla alışacağınız kullanımı ile rahat edeceksinizdir. Başka bir seçenek ise kompozit braketlerdir. Fiyat olarak maliyeti az olan bu tellerde eksi olacak yönler fazladır. Sararmaların görülmesi, dirençsiz diş telleri, seramik braketlere göre daha fazladır. Ancak fiyatı uygun olduğu için tercih edebilirsiniz. Diş sıkıntılarınızın az olduğu dönemlerde bu tedaviyi seçebilirsiniz.

Safir cam braketler özel olarak imal edilen camlarla üretilmektedir.  En fazla fiyatı gösteren bu ürünlerde gerçekten aradığınız güzelliği ve estetik gülüşü yakalamanız daha kolay olacaktır. Camın sağlığı dişiniz için en özel kullanımı getirecektir.  Görünmez diş teli çeşitleri birbirinden farklı özelikleri ile farklı fiyat aralıklarında seçilebilir. Ancak uzun vadeli olacak tedavilerde en dayanıklı ve kaliteli olanı seçmek doğru olacaktır. Hemen hemen aynı yol ile takılan braketlerin sadece kullanım içerikleri farklı olduğundan titiz bir kullanım vaat edebiliyorsanız tercihinizi daha uygun fiyatı olanlar için yapabilirsiniz.

Yazan admin

Yorum Yap