Göğüs Estetiği İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Göğüs Estetiği Neden Önemlidir?

 Göğüsler, kadınların estetik açıdan önem verdiği bir organdır. Göğsün estetik yapısı kişiden kişiye göre değişmektedir. Kimi kadınların göğsü küçük, büyük, dik, sarkık olmaktadır.

 Göğüslerin büyük ve küçüklüğü vücudun boyu ve kilosuna göre belirlenir. Göğsün estetik durmaması kişide özgüveni azalır, cinsel cazibeyi azaltır ve kişiyi psikolojik olarak mutsuz edebilir. Kadınlar göğüslerini daha estetik hale getirmek veya sağlık sorunlarından dolayı meme estetiği ameliyatı olmaktadırlar.göğüs estetiği, göğüs estetiği yapımı, göğüs estetiği teknikleri

 Göğüs Estetiği Ameliyatlarında Yaş Sınırı Var Mı?

 Kadınlarda göğüs gelişimi 18 yaşına kadar tamamlanır. Bu sebeple 18 yaşından sonra ameliyat gerçekleştirilmektedir. Fakat kitle, mantar gibi sağlık sorunları göğüste oluşmuşsa daha küçük yaşlarda da gerçekleştirilmektedir.

 Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

 Göğüs estetiği ameliyatlarında birçok teknik kullanılmaktadır. Kişinin beklentisi veya cerrahın kişisel kararı hangi tekniğin kullanılacağını belirler. Hastanın operasyondan önce tetkikleri yapılır. Özellikle 30 yaş üstü bayanlardan mamografi istenir. Ayrıca ameliyatı gerçekleştirebilmek için ideal kiloda olmak gerekir.

 Göğüs büyütme ameliyatlarında meme protezlerinden göğüs büyütüleceği gibi hastanın kendi vücudundan alınacak yağ dokusu da kullanılabilir. Meme protezi memenin alt kısmına yerleştirilir. Son yıllarda en çok tercih edilen silikon şekli ”Damla protez”dir. Bu protezler kişinin isteğine göre büyüklük göstermektedir. Göğüs kasının altında yerleştirilebilen protezler ağır bir yük kaldırıldığında kişide bir süre ağrıya sebep olabilmektedir. Göğüs büyütme ameliyatları Bahçelievler göğüs estetiği kliniklerinde veya şişli göğüs estetiği kliniklerinde yapılabilmektedir.

 Göğüs Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

 Göğüs küçültme ameliyatı genel olarak sağlık sorunlarından dolayı yapılmaktadır. Özellikle göğüs küçültme ameliyatının kanser oluşumunu %40 oranında azalttığı görülmüştür. Bazı durumlarda göğüsteki asimetrik duruşlardan kaynaklanan görüntüyü ortadan kaldırmak için de yapılmaktadır. Bu ameliyatı olabilmek için genel anestezi alabilme koşullarına uymak gerekir. Göğüs küçültme ameliyatları tercih edilen ilçeye bağlı olarak Bahçelievler göğüs estetiği kliniklerinde veya şişli göğüs estetiği kliniklerinde gerçekleştirilebilmektedir.

 Göğüs Estetiği Ameliyatlarının Riskleri Nelerdir?

 Göğüs estetiği ameliyatlarının sebep olduğu bilinen bir hastalık yoktur. Ameliyatın tekniğine bağlı olarak göbek deliği, meme başı çevresi veya memenin alt kısımlarında ufak bir iz kalabilir. Ayrıca her ameliyat sonrasından ağrı, enfeksiyon gibi riskler bulunmaktadır.

Yazan admin

Yorum Yap