Göbek ve Basen Eritme Hareketleri

Göbek ile basen bölgesinde bulunan yağları daha hızlı yakabilmek için diyet programınızın yanında uygulayabileceğiniz egzersizleri göbek eritme ve basen eritme hareketleri olarak iki ana kategoride inceleyelim.

Göbek Eritme Hareketleri Nelerdir?

Egzersiz 1: Düz bir yerde ayakta durunuz ve ayaklarınızın arasında omuz genişliğiniz kadar boşluk bırakmalısınız. Kollarınızı ileri doğru uzatınız, el parmaklarınıza odaklanıp, ayaklarınızı yerinden oynatmadan dönebildiğiniz kadar sola dönmelisiniz. Kollarınızı tekrar ilk konumuna getirip bu sefer hareketi diğer yönde de yapınız. Bu hareket bel bölgenizde bulunan yağların yakılmasına ve belinizin incelmesine yardımcı olur.göbek ve basen eritme, basen eritme yöntemleri, göbek eritme yöntemleri

Egzersiz 2: Düz bir yere sırtınız dik pozisyonda bağdaş kurarak oturmalısınız. Gözleriniz kapalı haldeyken derin bir nefes alın ve sonrasında karnınızı olabildiğince içeri çekin ve bu konumda nefesinizi tutabildiğiniz kadar kalınız. Nefesinizi yavaş yavaş vererek karnınızı normal pozisyona getirmelisiniz. Bu hareketi 10 kez tekrarlamalısınız.

Egzersiz 3: Sırt üstü uzanmalısınız. Kollarız avuç içleri yere bakacak şekilde vücudunuzun yanında olmalıdır. Ayaklarınızı dizlerinizi kırmadan yerden 3-50 santim kadar kaldırınız. Kollarınızdan güç alarak sırtınızı da yerden kaldırın ve bu konumda 15-25 saniye bekledikten sonra önce sırtınızı sonra ayaklarınızı yere koymalısınız. Bu hareket 10 kez tekrarlanabilir.

Basen Eritme Hareketleri

Egzersiz 1: Basen bölgesindeki yağları eritmenin en hızlı ve en etkili yolu düzenli olarak kardiyo egzersizleri yapılmasıdır. Haftada 3-5 defa yapacağınız 45 dakikalık kardiyo egzersiz programı ile istediğiniz sonuçlara kısa sürede ulaşmanız mümkündür. Yaş ile kilonuz için uygun kardiyo programları için spor hocalarına danışmalısınız.

Egzersiz 2: Basen bölgesindeki yağı eritilmesi için yapabileceğiniz en kolay egzersiz merdiven çıkmanızdır. Şehirde gezerken ve ya ofiste mümkün olan her seferde merdivenleri kullanmalısınız. Merdiven çıkmak yağ eritme ve basen bölgesini şekillendirmek için en etkili hareketlerden biri ve neredeyse her yerde bir merdiven bulunabilir.

Egzersiz 3: Yürürken olabildiğince uzun adımlar atınız. Tabii gündelik yürüyüş sırasında değil tempolu, spor amaçlı yürüyüşlerde yapmalısınız. Bu hareketi yürüme dışında bir ayağınızı öne uzatarak bacağınızı dizden kırıp diğerini olabildiğince geride tutarak bacak arkasındaki kasların gerildiğini hissederek olduğunuz yerde de yapılabilir. Dizinizde herhangi bir problem varsa bu harekete başlamadan önce bir fizik tedavi uzmanına danışmanızda fayda var.

Yazan admin

Yorum Yap