Gece kurye hizmetinin avantajları nelerdir?

Kurye, 24 saat yapılan bir iştir. Gündüz yoğunluğunda göndermek istediği bir şeyi gönderemeyen ya da geceye bırakan kişilerin yardımına gece kuryesi koşar. Ayrıca günün yorgunluğunun ardından dışarı çıkmak istemeyen kişilerde kuryenin gece kurye yönteminden faydalanırlar. Gece kurye işlemi yaşattığı faydalardan dolayı müşterinin gözünde önemli bir yere sahip olur.gece kurye hizmeti, gece kurye hizmeti almak, gece kuryesi nedir

Kurye firmalarının dışında gıda sektöründe olan işletmelerin gece kurye hizmeti vermesi bazen onların zararına olabilir. Ancak uzun vadede kesinlikle kazanacaklardır. Çünkü gece siparişi eline ulaşan müşteri bu durumu beyninin bir bölümüne kazıyacaktır. Bu şekilde siparişini eline ulaştıran işletmeyle ulaştıramayan işletme arasında bir ayrım yapacaktır. Doğal olarak gece kurye işinin fazla müşterisi olmayacaktır. Ancak kalabalık şehirlerde ve bölgelerde yeterli müşteri sayısına ulaşılabilir ama anlattığımız gibi gece yapılan hizmetin kar odaklı düşünülmemesi gerekir bu durum uzun vadeli bir planlamanın ürünüdür. Tabii ki gece verilen kurye hizmeti gündüz yapılan kurye hizmetine göre daha maliyetlidir. Gece kuryesine sıklıkla gıda sektöründe faaliyet gösteren işletmelerde rastlarız. Özellikle pizzacılar, çiğ köfteciler vs. gibi.

Başka bir tanımıyla gece vakitlerinde yapılan kurye işlemine gece kurye hizmeti denir. Gece kuryesi yorucu bir iştir. Çalışanların gün kavramları tersine döner bu da çok sağlıklı bir durum değildir. Ayrıca kurye sektörü gelişsede kurye çalışanlarına bazı firmalar maaş vermezler ve yapılan işten yüzde ya da bahşiş yöntemiyle çalıştırırlar. Kuryelik çok daha sağlam çalışma şartlarını gerektiren bir iştir. Zamanla bu çalışma şartlarının düzeleceğini düşünebiliriz ancak devletinde bu konu hakkında bir düzenleme yapması gerekebilir. Oldukça rağbet gören ve hayatın önemli bir noktasında olan bir işte çalışanların sağlıklı şartlarda çalışmaları gerekir. Bu konuda kuryelik yapan kişilerinde seslerini daha yüksek çıkarmaları gerekir. Belki de birlikte hareket edebilecekleri bir platform oluşturabilirler. Hiçbir kuryenin kendilerine reva görülen çalışma şartlarını kabul etmemeleri gerekir. Gece kuryesi yada gündüz kuryesi fark etmeksizin yapılması gereken ne varsa yapılmalıdır. Bu şekilde daha sağlıklı bir toplum ve birey yapısına kavuşabiliriz. Her sektörde iyi çalışma şartları sağlanmalıdır.

Yazan admin

Yorum Yap