Estetik Diş Hekimliğinin Uğraş Alanı Nelerdir?

Estetik diş, diş sağlığının yanı sıra diş estetiği ve yapısal bozuklukların tedavisi için en gelişmiş tedavi yöntemlerini uygular. Son yıllarda estetik diş tedavileri ülkemizde de yaygın olarak tercih edilmeye başlamıştır. Yapılan diş tedavilerinde kullanılan materyallerin ağız içinde diğer dişlerle hem renk hem de yapısal anlamda uyum sağlaması için estetik diş hekimliği büyük titizlikle çalışmakta ve bu konuda biraz pahalı da olsa en yeni ve güvenilir tedavi yöntemlerini uygulamaktadır Estetik diş hekimliği zirkonyum diş tedavileri konusunda oldukça büyük ilerlemeler kaydetmiş ve bu konuda geniş müşteri kitlesine ulaşmıştır.

Porselen diş Kalıpları İle Mutlu Gülüşler Sağlarız

lamina diş tedavisi, Estetik diş hekimliği, zirkonyum diş tedavileriEstetik porselen kaplama diş kalıpları olarak kullanılan zirkonyum beyaz, parlak ve pürüzsüz yapısı ile diş hekimlerinin ve hastaların estetik kriterlerine uygun olarak üretilmektedir. Zirkonyum sağlık ve hijyen açısından da güvenilir metallerden üretilmiştir. Diğer bir estetik tedavi yöntemi ise implant diş tedavileridir. İmplant hemen hemen hastaların artık dişlerini kurtarmasının imkânı olmadığı, köprü, kanal ve dolgu ile diş yapma olanağının imkânsız olduğu durumlarda uygulanan son derece estetik bir tedavi şeklidir. İmplant diğerlerine nazaran zor bir süreçtir. Ancak gerçekten porselen kaplama işlemi tamamlandıktan sonra rahatça kullanabileceğiniz parlak ve pürüzsüz dişlere sahip olacaksınız. Dişlerin tamamına uygulanabildiği gibi aralarda kalan tek dişler için de implant tedavisi uygulanabilir. Estetik diş hekimliği dişin dışardan bakınca nasıl gözüktüğü konusunda son derece hassas davranmaktadır.

Yapısal düzgünlükten parlaklık ve beyazlık da hekimlerin önem verdiği konulardır. İmplant veya zirkonyum porselen kaplama ile istediği görünümü elde edemeyenler için de tedavi yöntemi gelişmiştir. Evet, lamina diş tedavisi tek tek tüm dişlerde uygulanabilecek özel bir diş tedavisidir. Yaprak şeklinde ince ve beyaz ve parlak bir görünüme sahiptir. Özellikle göz önünde olanlar için önerilen bir tedavidir. Dişin içine açılan tırnak büyüklüğündeki bir oyuğun içine atılan çengellerle tutturulur. Uzun yıllar kullanım olanağı sağlar. Fırçalanabilir, diş ipi ile temizlik yapılabilir. Ancak tüm bu tedavi yöntemlerinde hastaların dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Temizlik ve diş ile sert cisim kırmamak estetik diş tedavilerinde kesinlikle önerilen kullanım şeklidir.

Yazan admin

Yorum Yap