Erkeklere Lazer Epilasyon

Kadınlar kadar erkekler de vücutlarının bazı bölgelerinde çıkan tüy ve kıllardan rahatsız olmaktadır. Vücutta istenmeyen tüy ve kıllardan kalıcı olarak kurtulmanın en etkili yöntemi lazer epilasyon uygulamasıdır. Lazer epilasyon; alexandrite, nd yag, diode+rf gibi farklı lazer teknolojileri ile cilde, vücut dokusuna zarar vermeden ve kişiye ağrı, acı hissettirmeden kıl kökleri tahrip edilerek uygulanmaktadır. Kıl kökü tahrip olduğu için epilasyon yapılan bölgede tekrar kıl çıkmaz. Erkeklere lazer epilasyon uygulaması için ıpl foto epilasyon teknolojisi de kullanılmaktadır ancak diğer teknolojilerde kısa sürede başarılı sonuçlar alındığı için bu teknoloji sadece tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Lazer epilasyon bütün vücuda yapılabildiği gibi sadece belirlenen bir bölgeye de uygulanabilmektedir.erkekler için lazer epilasyon, erkeklerde lazer epilasyon uygulaması, erkekler için epilasyon

Yaz aylarında yapılamayacağı şeklindeki inanışın aksine lazer epilasyon her mevsim yapılabilir. Ancak yaz aylarında yapıldığında epilasyon yapılan bölgenin güneş ışınlarından iyi korunması gerekmektedir. Erkeklere lazer epilasyon uygulaması yapılırken ten rengi ve kıl yoğunluğu önemli olduğu için kullanılacak teknolojiler uygulama yapılacak kişiye göre seçilmektedir. Lazer epilasyon uygulamasında seans sayısı da kişiden kişiye değişmektedir. Çünkü uygulamadan sağlıklı sonuç alabilmek için kılların anajen evresini tamamlaması gerekmektedir. Kılların en aktif olduğu, kökte oluşumunu tamamladığı evre anajen evresidir. Bütün kılların büyüme ve gelişme hızları aynı olmadığı için yani hepsi anajen evresinde olmadığından seanslar bazen uzayabilmektedir. Lazer epilasyon teknolojisinde kılların tamamen yok olması için genellikle 6-8 seans uygulama yapılmaktadır.

Lazer epilasyon yaptıracak olan kişi ortaya çıkabilecek kötü sonuçlara ve yan etkilere karşı önlemini almalı ve doktorun tavsiyeleri dışına çıkmamalıdır. Uygulamadan 2-3 hafta öncesinde lazer epilasyon yapılacak bölgedeki kılların ağda, cımbız vs. araçlarla alınmaması gerekir. Solaryum veya yazın çokça denize girmekten dolayı bronzlaşan cildin bronzluğunun geçmesi beklenmelidir. Uygulama yapıldıktan sonra bir gün (24 saat) banyo yapılmamalıdır. Sauna, hamam, buhar banyosu gibi sıcak ortamlara girilmemelidir. Lazer epilasyon yapılan bölgede doktorun verdiği krem, ilaç vs. dışında başka bir ürün kullanılmamalıdır. Vücudun lazer epilasyon yapılan bölgesi yedi gün boyunca güneş ışınlarına maruz kalmamalıdır.

Yazan admin

Yorum Yap