En Pratik Saç Bakım Önerileri?

Herkesin ortak sorunu saçlarına bakım yapmaktır. Saçlarınızın iyi görünmesi ve fark yaratmasını elbette sizde istersiniz. Bunun için neler yapmalısınız, gelin hep beraber bunun değerlendirmesini yapalım. Saç bakımının düzenli olarak yapılması saça canlılık katacaktır. Bunun için buna dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca kullanılan ürünlerin kimyasal içerikte olmaması da gerekir. Bunun yerine doğal ürünler tercih etmelisiniz. Doğal olan ürün saçınızı besleyecek ve koruyacaktır.saç bakım önerileri, pratik saç bakımı, pratik bir şekilde saç bakımı yapma

Saçın Yıkanması ve Temiz Tutulması: Elbette ki en önemlisi saçımızın temizliğidir. Her şeyden önce saçımızı iki günde bir yıkamalı ve temiz tutmalıyız. Özellikle cilt yapısı yağlı insanların saçlarını yıkamaya ve temiz tutmaya özen göstermeleri gerekir. Saçlarımızı çok sıcak suyla yıkamamalı ve çok sert bir şekilde ovmamalıyız. Saçlarınızı düzenli olarak yıkamanız önerilir. Gün içerisinde saçlarınıza birçok bakteri yapışacaktır. Bunlardan arınmak için özel temizleyici ürünler yardımı ile kurtulabilirsiniz.

Saç Yıkamada Seçilen Şampuan veya Sabun: Saçlarımızı yıkarken saç tipimize uygun şampuanları veya sabunları seçmeliyiz. Zeytinyağıyla beslenmiş doğal şampuanlar hem cildinize hem de saçınıza iyi gelecektir ve parlaklık katacaktır. Saçın canlılık kazanmasında şampuanın önemi büyüktür. Saçı canlandırır ve besler.

Saç Bakımında Farklı Yöntemler: Saçlarımıza doğal yoldan bakım losyonu yapabiliriz. Bunu nasıl yapacağız dediğinizi duyar gibiyim. Hemen anlatayım… Öncelikle saça en iyi gelen şeyler nelerdir? Zeytinyağı ve sarımsak. Bu ikiliyi karıştırıyoruz. Bir kavanozun içine iki su bardağı zeytinyağını boşaltıyoruz sonrasında içerisine iki baş sarımsağı kabuğunu soyarak atıyoruz. Bu sarımsak zeytinyağı karışımı 10 gün kadar bekleyecek. 10 günün sonunda sarımsakla karışan bu zeytinyağını duşa girmeden önce başımıza masaj yaparak süreceğiz. Sonrasında yarım saat o şekilde bekleyeceğiz.

Yarım saatin sonunda duşa girip saçımızı yıkayabilir ve bunu sürekli yaptığımızda saçlarımızın eskisinden daha dolgun ve daha parlak olduğunuz göreceğiz. Burada esas olan kesinlikle devamlılıktır. Bir gün bu karışımı yapıp da saçımda değişiklik olmadı diye düşünmeyin. Söylediğim gibi 1-2 ay kadar sürekli bu karışımı uygulayarak saçınızın köklerine uygularsanız kesinlikle değişimin farkına varacaksınız. Düzenli olarak deneyebilirsiniz.

Yazan admin

Yorum Yap