Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Cildi günlük olarak temizlemek sadece günlük hayatında çok fazla makyaj yapan kadınlar için gerekli bir koşul değildir. Günlük hayatın stresi makyaj ve çevre kirliliği vücudun salgıladığı ter ve diğer salgılar düzenli olarak cilt temizliği yapılmasını gerektirir. Kirli ve tıkanmış gözeneklere sahip bir cilt yaşlanma etkilerini daha çok göstermektedir. Ciltte tıkanmış gözenekler,  cilt solgunluğunu ve ciltten atılması gereken maddelerin birikimini beraberinde getirir. Cilt kirlerinin birikimi sonucu ciltten su ve gaz çıkışı engellenmiş olur. Ciltte en üst tabaka olarak bilinen epiderminin görevini yerine getirememesi, böylece ciltten toksinlerin atılamaması cilde büyük oranda zarar verir. Bu nedenle cilde düzenli olarak bakım ve temizleme yapılması cilt sağlığı üzerinde etkili olur. Cilt düzgün temizlenmediğinde sağlıklı görünmez. Sigara cildin baş düşmanı olduğu için sigarayı bırakmak cilt sağlığı için oldukça önemli bir adımdır. Cilt temizliği yapma, cilt nasıl temizlenebilir, cilt temizliği yapmanın önemli noktaları

Cilt Temizliğinde Uzman Tavsiyesi

Cildi temizlemek demek cildin üzerinde biriken tozun ve kirin atılımı demektir. Her cilde uygun temizlik ürünü ve tarzı var olup farklılıklar göstermektedir. Yağlı ciltlerin kremsi dokularla, kuru ciltlerin ise neme doymak için suyla iyi bir ikili olduğu gözlenmektedir. Bu nedenle cildinizin ihtiyacı iyi bilmek cilt temizliği için gerekli olacaktır. Cilt temizliği için öncelikle uzman kişiler tarafından son teknoloji ürünler ile analizinin yapılma ve bu analiz sonuca bağlı olarak uzman kişi tarafından yapılması gerekenlerin belirlenmesi gerekir.

Cilt Temizliğinde Uygulanacak Adımlar

Cilt bakım önerileri dikkate alınarak uygun markalar ve alkolsüz toniklerle veya temizleme sütü cildin temizlenmesi gerekmektedir. Temizlenmiş cilt daha sıkı bir görünüme sahip olacaktır. Güzel bir cilde sahip olmak isteyenler için, cildi iki kez sabah ve akşam olarak temizlemek gerekmektedir. Ciltte gözenek problemleri varsa cilt temizliği için tonik kullanımı gerekmektedir. Temizlenen cildin üzerine cilt tipine uygun kremler kullanılması bir diğer adımdır. Son olarak, arınmış cildin nemlendirme işleminin gerçekleştirilmesi doğru olacaktır. Nemlendirme işlemi gerçekleştirilirken cildin nem ve yağ dengesini bozmadan cilt tipine uygun ürünler seçilmelidir. Makyaj artıkları cildin en baş düşmanı olarak bilinmektedir. Cilde uygulanan maske ve peeling işlemleri yüze her gün, vücuda haftada bir yapılmalıdır.

Yazan admin

Yorum Yap