Buldog Bakımı Nasıl Yapılır?

Günümüzde büyük talep gören buldoglar çok güzel hayvanlardır. Geçmişte, bu cins savaşmaya eğilimli olarak yetiştirildi. Bulldoglar, insanlar düzgün egzersiz yapmadıkları için saldırganlaştı. Ancak Bulldoglar son derece insancıldır, eğer bir Bulldog satın almak istiyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. Uygun bir eğitimle son derece itaatkar, kurallara dayalı, şefkatli ve iyi arkadaşlardırlar. Peki bir bulldogla nasıl ilgilenirsiniz? Kaslı, atletik ve çok güçlüdürler. Bu orta boy köpek ırkı çok popülerdir.buldog bakımı, buldog nasıl bakılır, buldog ırk nasıldır

Buldog Özellikleri Nelerdir?

Çocuklarla çok iyi anlaşırlar, çocuklara çok sempatik ve sevecen yaklaşırlar. Bazen istemeden zarar verebilirler örneğin vurmak ve ısırmak gibi bunun için yavru köpek sahibi olmanız ve çok iyi bir eğitim vermeniz gerekir.

İyi huylu ve sadıktır.

Çok havlama alışkanlıkları yoktur ve yaptıklarında beş saniyeyi geçmez.

Düzenli egzersiz, enerjilerini serbest bırakmak için gereklidir.

Eğitimle ilgili özel bir sorunu yok.

Bu pahalı bir cins.

İnatları ruh hallerine göre değişir, bazen inatçılıkları yüzünden onları vazgeçirebilirler.

Tüm yıl boyunca dökülebilirler.

Kendine çok güveniyor, bu güven nedeniyle onu bağımsız kılabilir.

Çok ve yüksek sesle horlarlar.

Kısa bir ömürleri vardır.

Köpeğin kulaklarını, kuyruğunu veya uzuvlarını çekerseniz, ani havlama ve saldırgan bir köpek görürsünüz. Her zaman yabancılara karşı temkinlidirler ve yabancı köpeklere karşı da aynı derecede temkinlidirler.

Evinizde farklı hayvanlar varsa onları yavruyken mutlaka almalısınız, yavruyken alıştıkça çok iyi arkadaş olabilirler. Dikkat çekmeyi severler, bu yüzden insanların dikkatini çekmek için inatçı olabilirler. Antrenmanda veya başka bir durumda çok ileri gittiğinizde, baskın kişiliğini hemen ortaya çıkarabilirler. Yalnız bırakılmamalıdırlar çünkü yalnız olmayı hiç sevmezler ve garip sesler çıkarabilir, yıkıcı ve mutsuz olabilirler.

Görünümleri Nasıldır?

Karakteristik bir ağız yapısına sahiptir. Yüzünün her yerinde kırışıklıklar var. Yuvarlak gözleri vardır. Sizi dinlerken kulakları dik olabilir ve kulak yapısı aşağı doğrudur.

Kalın, geniş bir yapıya ve kısa bacaklara sahiptir. Büyük bir kafası ve yüzü var. Gururlu ve asil görünüyorlar. Renkleri beyaz, kahverengi, soft tonların karışımıdır. Burnu küçük olduğu için sıcak havalarda nefes almakta zorlanabilir. Yani soğuk havalarda. Köpeğiniz burnunu yere sürtüyorsa, evde yeterince oksijen olmadığını unutmayın. Özellikle sigara içiyorsanız, evinizi havalandırdığınızdan emin olun.

Bir bulldog bakımı nasıl yapılır?

Düzenli bakıma ihtiyaçları vardır ve her zaman sağlıklarına dikkat etmelidirler. Düzenli olarak fırçalanmalı veya cilt soyulmalıdır. Banyo ayda birkaç kez yapılmalıdır. Enerjik oldukları için etrafta dolaşırken çok hiperaktif hale gelirler, bu yüzden kulakları çok tozlu hale gelebilir. Bunu yapmak için kulaklarınızı nemli bir bezle silmeniz gerekir. Diş bakımı gereklidir ve dişlerinizi düzenli olarak fırçalayarak ağız enfeksiyonlarını önleyebilirsiniz. Beslenme açısından pet shoplardan yaşlarına göre en kaliteli mamaları almalı, kilolarına göre ölçüp beslemelisiniz; Pet shoplardan ölçü kabı satın alabilirsiniz.

Yazan admin

Yorum Yap