Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir?

İnsan vücudunun belli bir şekli ve dengesi vardır. Vücuttaki bazı bölgelerde daha fazla kilo ve yağ birikimi olduğunda vücutta dengesiz ve kötü bir görüntü ortaya çıkar. Örneğin vücut kilosu normal ama göbek, basen, ya da bel bölgesinde oluşan aşırı yağ birikimi sonucu vücutta çıkıntılı ve çirkin bir görüntü ortaya çıkabilir. Bu durumda kilo vermek için yapılan diyet ya da egzersiz vücudun tüm bölgelerinde bir incelme sağlarken aşırı yağ biriken bölgelerde işe yaramayabilir. Bu nedenle bölgesel zayıflama için bir diyetisyenden yardım alarak bölgesel zayıflamaya uygun diyetler yapmalısınız. Ve diyet ile birlikte bir spor salonunda bölgesel zayıflama egzersizlerine başlamalısınız. Yaptığınız egzersizlerde yağ birikimi olan bölgeye daha çok etki edecek egzersizler ile bölgesel zayıflama için çalışmalısınız.bölgesel incelme, bölgesel zayıflama, nasıl bölgesel zayıflanır

Bölgesel İncelme Nasıl Olur

Bölgesel incelme için yaptığınız diyet ve egzersizler fayda sağlamazsa estetik cerrahi uzmanı uzman bir doktora başvurarak bölgesel zayıflama yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. Günümüzde gelişen teknoloji ile çok farklı bölgesel zayıflama yöntemi bulunmuştur. Bilim adamlarının araştırmaları sonucu ortaya çıkan yeni yöntemler bölgesel zayıflamada çok etkili olmaktadır. Mezoterapi, Lipoliz, Karboksiterapi, Ultrashape, Radyofrekans, TEI sistemi, Ultrakavitasyon, Akustik dalga terapisi, medikal ozon tedavisi gibi yeni teknoloji ile geliştirilen bölgesel incelme yöntemleri uygulanmaktadır. Bu yöntemler ameliyat değildir. Yağlanma olan bölgelere dıştan yapılan etkiler ile eritme ve zayıflatma için yapılan müdahalelerdir.

Bölgesel Zayıflama İçin Neler Yapılır

Özellikle bayanlarda belli bölgelerde ortaya çıkan kilolar rahatsız edici olur. Vücut güzelliğine önem veren zarif bayanların bölgesel yağ birikimlerini gidermek için birçok farklı yönteme başvurdukları bilinmektedir. Bölgesel zayıflamaya yönelik diyetisyen diyetleri ve bölgesel incelme sağlayacak egzersizler ile öncelikle en doğal yöntemlerle zayıflamayı denemelisiniz. Eğer diyet ve egzersizler bölgesel zayıflama için yeterli olmuyorsa estetik cerrahi uzmanlarına başvurmak gerekir. Gelişen teknoloji ile bilimin geliştirdiği yeni yöntemler ile bölgesel incelme sağlayabilirsiniz. Bölgesel yağlanma olan bölgeye iğneler ile yağı eritici maddeler enjekte edilmesi veya yağlanma olan bölgede oluşturulan titreşimlerle zayıflama sağlayan yöntemlerdir. Bölgesel incelme için garantili ve kesin çözümlerdir.

Yazan admin

Yorum Yap