Boks Severlerin İzleyeceği Filmler

Boks filmi denildiği vakit akla şüphesiz ki ilk olarak Rocky geliyor. Fakat Rock dışında da oldukça başarılı boks filmleri var. İşte bu filmlerden bazıları.

The Set-Up

1948 yapımı oldukça eski bir film olan The Set-Up bu konuda yapılan en başarılı filmlerden biri olarak gösteriliyor. Sadece sahanın içine odaklanmayan filmde saha dışında dönen şikeler, seyircilerin duyguları gibi konular da oldukça başarılı bir şekilde yansıtılıyor.boks konulu filmler, boks konusu içeren filmler, boks içeren filmler

Rocky

6 seriden oluşan film artık Sylvester Stallone ile özdeşleşmiş durumda. Rocky serisi sadece boks filmleri arasında değil aynı zamanda spor filmleri arasında da en başarılı yapımlar arasında ilk akla gelen filmlerden biri. Rocky serinin başında tanınmamış amatör bir boksördür. Daha sonrasında kasabasına gelen bir ağır siklet şampiyonu ile tanışma imkanı bulan Rocky’nin boks alanında nasıl en iyilerden biri olduğunu ele alan bir yapım.

Raging Bull

1980 yapımı filmin başrolü gelmiş geçmiş en iyi oyunculardan bir tanesi olarak gösterilen Robert De Niro. Robert De Niro bu filmde Jake La Motta adlı bir boksörü canlandırıyor. Motta oldukça başarılı bir boksör olmasına karşın aynı zamanda şiddet eğilimi de oldukça yüksek olan bir kişi. Bu şiddet eğilimi de ailesiyle arasında her zaman bir problem oluşmasına yol açıyor.

Ali

Will Smith’in başrolünde yer aldığı film adından da anlaşılacağı üzere boks dünyasında her zaman en iyilerden bir tanesi olarak gösterilen Muhammed Ali’nin biyografisini ele alıyor. Küçüklüğünden ringlerin en iyisi olana kadar yaşadığı olayları film oldukça başarılı bir şekilde yansıtmış bu sebeple biyografi türündeki film sevenlerin beğenebileceği bir yapım.

Creed

2015 yapımı filmde Rocky serisinden de tanımış olduğumuz Apollo Creed’in evlilik dışı çocuğu olan Donnie’nin hayatı ele alınıyor. Donnie annesinin ölmesiyle birlikte üvey babasıyla kalmaya başlar. Üvey babası oldukça zengindir ve bu sebeple Donnie hayatı boyunca hiçbir zorluk yaşamayacaktır. Fakat o da tıpkı babası gibi boksör olmak istemektedir ve bu sebeple yardım isteyeceği kişi de tabii ki Rocky Balbao olacaktır.

Yazan admin

Yorum Yap