Böcek İlaçlamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelik ile hangi böceğin ilaçlanacağından emin olunmak ona göre bakanlık onaylı ilaç kullanılmak zorundadır. Merdiven altı “ucuz böcek ilaçlama” firmaları genellik ile bu ayırımı yapmadıkları gibi, bakanlık onaylı ilaç kullanmamaktadırlar. Yanlış ilaçlamanın sonuçları doğa için felakettir. Doğal yaşam bu neden ile yani yanlış böcek ilaçlama sonucunda alarm vermektedir. Kimi canlıların nesli tüketiliyor ve bu doğanın sürekliliğini engelliyor. Yanlış ilaçlama ile dünya genelinde üçte biri yok edilen arılar bitkisel hayatın yok olması ile sonuçlanabilecek bir felaketin somut örneğidir. Bilindik örnektir. Arı olmadığında bitkilerin polenleri taşınamamakta ve döllenme yapılamamaktadır. Bitkilerin yok olduğu dünyayı hayal bile etmek mümkün değildir. Aslında doğayı ve kendimizi zehirliyoruz. Bir bilim adamı ilaç tarifini dozajında ve doğru kullanılan zehir diye yapar. Dozaj ve doğru kullanım olmadığında bu ilaç artık bir zehirdir ve ölümcül olabilir.böcek ilaçlama, böcek ilaçlama işlemi, böcek ilaçlaması yapımı

Böcek ilaçlamada da doğru ilaç ve doğru dozaj için hangi böceğin ve böceklerin ilaçlanması gerektiğinin tespitini işinde uzman ekip yapması gerekir. İşinde uzaman olmayan insanların rast gele tespitleri asla dikkate alınmamalı, asla böcek ilaçlaması yapmalarına fırsat sunulmamalıdır. Böcek ilaçlamada böcek tespitinden sonra dikkat edilecek diğer önemli husus kesinlik ile bakanlık onaylı ilaçların kullanılmasıdır. Bakanlık onaylı ilaçlar, denetlenebilir, bilimsel araştırma ile neticesi kesin bilinen ilaçlardır. Merdiven altında üretilen, etiketi bile olmayan ilaçlar sonuç alamayacakları gibi, çevreyi zehirleyebilirler.

Böcek İlaçlama Fiyatında Dikkat:

Yasal, bünyesinde ziraat mühendisi bulunduran, uzman ekip ile çalışan ve bakanlık onaylı ilaçları kullanan firmaların, böcek ilaçlama fiyatları genel olarak, üç aşağı beş yukarı aynıdır veya bir birine yakındır. Böcek ilaçlamasının yapılacağı alanın büyüklüğüne ve uzman ekibi sayısına göre bu fiyat değişiklik gösterse de fiyatı oluşturan kriterler aynıdır. Fakat ziraat mühendisi olmayan, uzman ekip ile çalışmayan, bakanlık onayı olmayan ilaçları kullan firmalar için böcek ilaçlama fiyatı ucuz diye etiketlenen ama sonuçta daha pahalı olan ilaçlardır. Neden pahalıdır? Bir Yahudi, “Ucuz elbise giyecek kadar zengin değilim.” der. Bu onun ticaret anlayışıdır ve isabetlidir. Merdiven altı ucuz firmanın böcek ilaçlama fiyatı rakamsal olarak ucuz gibi görünebilir fakat, ilaçlamadan doğa zarar görecek bunun ekonomik bir pahası yok, geri dönülmez bir kayıptır. Yine merdiven altı firmaların, rast gele yapılan ilaçları sonuç alamayacağından, bu ilaçlama defalarca yapılacağından çok, çok daha zararlı ve pahalı olmaktadır. Böcek ilaçlama fiyatında ucuza kaçmak, hem kendi bütçesine hem de doğaya paha biçilemez zarar vermektir.

Böcek İlaçlama Firması

Böcek ilaçlama firması, vergi levhası, oda kaydı, bünyesinde ziraat mühendisi, uzman ekibi, bakanlık onaylı ilaçları ile yasal bir firmadır. Yasal olmayan firmalar konusunda edilmeli uyanık olunmalı, toprağa, eve, doğaya canlılara karşı katliam yapmalarına fırsat verilmemelidir.

Yazan admin

Yorum Yap