Bahçeşehir Psikologlarının Tedavi Yöntemleri

Pek çoğumuzun aile ya da arkadaşlık ilişkilerinde iletişim sorunları yaşadığı gayet ortada öyle değil mi? Elbette ki herkes kendine göre haklılık durumunu öne sürse de aslında bu durum uzun zaman zarfında kişisel bozukluklara sebep olmaktadır. Bunun için ilk zamanlarda her hangi bir sorun teşkil etmiyor düşüncesi uzun zaman sonrasında da aynı durumu ele alacağı söylenemez. Elbette ki bu durumda da bazı psikoterapi merkezlerinden destek almak, aile, arkadaşlık ve iş ilişkileri için oldukça önemli olabilir.bahçeşehir psikologları, psikologların tedavi yöntemleri

Günümüzde, Bahçeşehir psikologlarının tedavi yöntemleri olarak pek çok farklı yöntem ele alınmaktadır.

Çift ve ilişki terapisi

Yeni evlenmiş ya da hayatınızın neredeyse yarısını eşiniz ile geçirmiş olabilirsiniz. Elbette ki yaşanılan zaman zarfında pek çok farklı sorun kendini gösterdi. Bazılarımız kendi imkânları ile rahatlığı sağlayabilse de, bazılarımız da iletişim bozuklukları yaşayarak sorunları daha da çıkmaz hale getirdik. İşte tam da burada psikolog desteği almak, aile yaşantınızı kurtarabilmek için önemlidir.

Çocuklarınızı etkileyen durumlar

Örneğin; çift terapisi, hem anne- baba hem de çocuklarınızı kapsayan bir sürece sahiptir. Sonuç olarak evli çiftler arasında yaşanan sorunlar çocukları da etkileyebileceği için, sorunlar tümü ile ele alınması gerekmektedir. Bu durumda da çocuk davranışları, ergen danışmanlık hizmetleri de alınması gerekiyor. Eğer ki çocuğunuz yok ise Bahçeşehir psikologlarının tedavi yöntemleri sadece çiftlere yönelik olarak uygulanmaktadır.

 • Çocuklarınız için;
  • Grup çalışması
  • Arkadaşlık ilişkileri
  • İletişim bozuklukları
  • Karşı gelme durumları
  • Aile iletişimi gibi yöntemler kullanılmaktadır.

Yazan admin

Yorum Yap